Zdaniem szefa resortu infrastruktury, przyjęty przez rząd projekt ustawy o koncesji na usługi i roboty budowlane jest "obiecujący". "Nazywamy ten projekt małym partnerstwem publiczno-prywatnym. Pozwoli on samorządom realizować cele publiczne za środki prywatne. Projekt pozwoli zmieniać zaniedbane dworce kolejowe w dobrze prosperujące obiekty ekonomiczne" - podkreślił.
Obecny na konferencji prezes PKP Polskie Koleje Państwowe Andrzej Wach poinformował, że do końca tego roku powinni być wybrani prywatni inwestorzy, którzy przeprowadzą budowę nowych dworców kolejowych: Warszawa Wschodnia i Zachodnia.

Z kolei Dworzec Centralny ma być zmodernizowany przed rozpoczęciem mistrzostw w piłce nożnej. "Po 2012 roku Dworzec Centralny będzie zburzony, a na jego miejscu powstanie nowoczesny obiekt na miarę dworca w Berlinie" - dodał Wach.
Minister Grabarczyk mówił również o inwestycjach lotniczych, m.in. o planach zakupu urządzeń nawigacyjnych gwarantujących bezpieczeństwo lotów. "Program Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej przewiduje inwestycje w terminale, pasy startowe oraz w infrastrukturę okołolotniskową. Chodzi o dobrą komunikację lotnisk z centrami miast" - wyjaśnił.