Z tej okazji zorganizowano Uroczystą Galą, która odbyła się 10 kwietnia 2008 r. w Hotelu MARIA w Dębnie Polskim.
Swoją działalność firma rozpoczęła w 1983 r. i na przestrzeni 25 lat przeszła kilka etapów technologicznych w produkcji, od prostych narzędzi i urządzeń do zautomatyzowanych sterowanych komputerowo linii produkcyjnych o wysokiej wydajności. Zakłady produkcyjne firmy znajdują się w Rawiczu i Zielonej Górze. Firma zaopatruje rynek galanterii ulicznej i drogowej dysponując asortymentem w ilości ponad 300 sztuk. Za swoją działalność firma została wielokrotnie wyróżniona prestiżowymi nagrodami. Otrzymała m. in. Polskie Godło Promocyjne "Teraz Polska", "Kryształowy Puchar Wielkopolski" przyznawany najlepszym firmom w Polsce, czy Certyfikat "Najlepsza Polska Jakość". W 2007 r. Dziennik "Puls Biznesu" uhonorował ZPB Kaczmarek w kategorii "Gazele Biznesu 2007", co plasuje ją wśród najdynamiczniej rozwijających się firm. Ponadto firma zdobyła złoty medal na XIII Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego Autostrada Polska w Kielcach.
Bazując na wieloletnim doświadczeniu na rynku prefabrykacji betonu oraz wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na nowe produkty, w czerwcu 2007 r. otwarto trzeci zakład produkcyjny w Prusicach pod Wrocławiem, gdzie produkuje się dennice i studnie szczelne wykorzystywane przy budowie kanalizacji deszczowych i sanitarnych. W skład asortymentu produkowanego w Prusicach wchodzą również kręgi, zwężki i inne elementy potrzebne do zmontowania kompletnych studni kanalizacyjnych. Sukcesem ZPB Kaczmarek jest to, iż jest pierwszym producentem w Europie Środkowowschodniej, a trzecim na świecie, który oferuje wyroby produkowane w oparciu o najnowocześniejszy system produkcji - PERFECT.
Podczas uroczystej Gali w czasie odchodów 25-lecia firmy ZPB Kaczmarek tradycyjnie doceniono największych i najsolidniejszych partnerów biznesowych. W tym roku przedstawicielom trzech firm wręczono zaprojektowane i wykonane specjalnie na tę okazję statuetki "Złotego Partnera" za rok 2007. Otrzymały je firmy: Materiały Budowlane "WESOŁEK" sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Budowlane "CEZBED" sp. z o.o., "Maldrobud" Sp. j. Wiesława i Edward Malinowicz. Oprócz tych wyróżnień przyznano także nagrody za wzorową współpracę, nagrody Fair Play. Prezes Zarządu, Krzysztof Kaczmarek, docenił również nagrodami pracowników z najdłuższym stażem pracy w firmie.
Nasza redakcja gratuluje Firmie ZPB Kaczmarek wypracowanych rzetelną działalnością sukcesów oraz życzy powodzenia w przyszłych przedsięwzięciach.