Utrudnień można spodziewać się na:
- drodze nr 4:
Odcinek Machowa - Pilzno: Przebudowa jezdni na odcinku 7,5 km. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/godz. Jezdnia zwężona do dwóch pasów po 3,5 m w obu kierunkach. Roboty przebiegają na przemian po obu stronach.
Odcinek Pilzno-Dębica: Zakaz wyprzedzania na odcinku 5,5 km, ograniczenie prędk. do 50 km/godz. Zwężona jezdnia - dwa pasy ruchu po 3,5 m.
Odcinek Dębica-Ropczyce: Roboty na dł. 9,2 km. Zakaz wyprzedzania, ograniczenie prędkości do 50 km/godz. i zwężenie jezdni do dwóch pasów ruchu po 3,5 m w obu kierunkach.
Odcinek Ropczyce - Sędziszów Małopolski - Klęczany: Roboty prowadzone na odcinku 12,3 km, gdzie występuje zwężenie jezdni do dwóch pasów ruchu po 3,5 m w obu kierunkach. Zakaz wyprzedzania, ograniczenie prędkości do 50 km/godz. Roboty prowadzone odcinkami, przemiennie raz po lewej i prawej stronie, a także na wysepkach.
Odcinek Rzeszów-Łańcut: Na remontowanym odcinku 11,7 km zwężenie jezdni do dwóch pasów ruchu po 3,5 m w obu kierunkach. Zakaz wyprzedzania, ograniczenie prędkości do 50 km/godz. Strefa robót odgrodzona tablicami oraz zaporami drogowymi.

- drodze nr 9:
Odcinek Wyżne - Połomia: Roboty na dł. 2,7 km. Zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 50 km/godz.
Odcinek Kolbuszowa - Kupno: Przebudowa mostu na jezdni. Ograniczenie prędkości do 50 km/godz. Ruch wahadłowy, regulowany przez sygnalizację świetlną.

- drodze nr 28:
Besko, most na Wisłoku: Ruch wahadłowy kierowany sygnalizacją świetlną. Szerokość pasa ruchu jest równa 4 m. Ograniczenie prędkości do 40 km/godz.

- droga nr 73:
Odcinek Klecie - Bukowa: Ograniczenie prędkości do 50 km/godz. Ruch wahadłowy, kierowany ręcznie lub sygnalizacją świetlną.