W trakcie swojego wystąpienia Grabarczyk powiedział „Budujemy coraz więcej, coraz szybciej, ale przede wszystkim coraz lepiej. 1133 km autostrad, dróg ekspresowych i obwodnic będziemy mogli wybudować na podstawie zawartych od listopada 2007 r. umów. Z tego prawie połowa, bo 554 km to autostrady. I to nie wszystko, bo do końca tego roku podpiszemy kolejne umowy na budowę 105 km dróg, z czego prawie 50 km to będą autostrady. W pierwszym kwartale przyszłego roku podpiszemy umowy na 487 km dróg krajowych, prawie 200 km to umowy na autostrady – A4 i A18. Te fakty mówią prawdę o stanie polskiej infrastruktury. Zależy nam na tych inwestycjach, żeby na polskich drogach było bezpieczniej, żebyśmy mogli cieszyć się, że z roku na rok zmniejsza się liczba wypadków, także tych najbardziej tragicznych, z ofiarami śmiertelnymi”.
Z zapewnień ministra Grabarczyka wynika również, że reforma Krajowego Funduszu Drogowego przyczyni się do tego, iż nie będzie problemów z finansowaniem inwestycji drogowych.

Targi INFRASTRUKTURA realizowane są już po raz siódmy. W tym roku swoje oferty prezentuje 131 wystawców nie tylko z polski ale też z Austrii, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii.

Impreza odbywa się pod patronatem Ministra Infrastruktury, Cezarego Grabarczyka i Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa - Hanny Gronkiewicz – Waltz.

W centrum targowym Ministerstwo Infrastruktury – Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zorganizowało Miasteczko Ruchu Drogowego, które ma na celu promocję zasad bezpiecznego użytkowania dróg. W modelowym miasteczku znajdują się pasy ruchu, znaki drogowe i sygnalizacja świetlna. Odbywają się tam prezentacje i pokazy, a przesłaniem, związanym z ich organizowaniem jest zwrócenie uwagi przedstawicieli samorządów lokalnych zagadnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z naciskiem na takich użytkowników dróg, jakimi sądzicie, rowerzyści, czy niepełnosprawni.

Tegoroczna edycja odbywa się w nowowybudowanym Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.