Z dziewięciu konsorcjów, które starały się o kontrakt na przebudowę, najatrakcyjniejszą ofertę pod względem finansowym złożyła firma Radko (121 mln zł). Konsorcjant indyjskiej firmy budowlanej z New Delhi, miał wykonać prace do połowy grudnia 2010 r. Oferta Warbudu SA Warszawa wynosiła 124 mln zł, z terminem zakończenia budowy do maja 2011 r., oferta firmy Mota Engil - 124,5 mln zł, z terminem zakończenia do kwietnia 2011 r.

Ostatecznie zdecydowano, że to konsorcjum firm: Mota - Engil S.A. oraz Engenharia e Construcao S.A. i PBI Energopol przebudują rondo Ofiar Katynia. W ramach projektu powstać ma nowoczesny, trzypoziomowy węzeł, który pomoże w rozładowaniu korków w pn-zach części miasta. Znaczenie tego węzła jest ogromne, ponieważ przez rondo Ofiar Katynia wjeżdża się do Krakowa od strony autostrady A4 i DK94. Tamtędy przebiegają też DK7 i DK79. Rondo jest również elementem trzeciej obwodnicy Krakowa.

Przebudowa ronda - ulic Radzikowskiego, Conrada, Jasnogórskiej i Armii Krajowej - przewiduje m.in. budowę dwujezdniowej estakady o długości ok. 385 m, wraz ze zjazdami z estakady o długości ok. 140 m każdy. Powstanie także dwujezdniowy tunel o długości około 90 m na kierunku pn-pd - w ciągu ulic Armii Krajowej i Jasnogórskiej. Prace obejmą też skrzyżowanie z wyspą centralną na poziomie terenu, budowę chodników i nowych ścieżek rowerowych.

Aby ruch pojazdów odbywał się najsprawniej, jak w warunkach takiego przedsięwzięcia jest możliwe, zwycięzca przetargu będzie musiał przedstawić projekt jego organizacji w tym rejonie, co zostanie powiązane z harmonogramem robót.