• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

AOW już przejezdna w całości

Opublikowano: 01-09-2011 Źródło: GDDKiA

31 sierpnia kierowcy mogli po raz pierwszy przejechać całą Autostradową Obwodnicą Wrocławia, na trasie której znajduje się okazały Most Rędziński. Budowa AOW o długości ponad 35 km trwała od roku 2008 i jest to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych ostatnich lat w Polsce.


Most Rędziński w ciągu AOW. Fot. W Kluczewski (z archiwum GDDKiA o. Wrocław) Most Rędziński w ciągu AOW. Fot. W Kluczewski (z archiwum GDDKiA o. Wrocław)

Obwodnica prowadzi przez tereny zlokalizowane na północny zachód od Wrocławia. Podzielona jest na trzy odcinki: łącznik Kobierzyce - węzeł Lotnisko (około 14 km); most autostradowy przez Odrę - tzw. Most Rędziński wraz z estakadami dojazdowymi mierzący ponad 1,7 km; odcinek o długości około 20 km od węzła Lotnisko do łącznika Długołęka.

Most Rędziński w ciągu AOW. Fot. W. Kluczewski (z archiwum GDDKiA o. Wrocław) Most Rędziński w ciągu AOW. Fot. W. Kluczewski (z archiwum GDDKiA o. Wrocław)

Niewątpliwie rekordową konstrukcją w ciągu AOW jest most przez Odrę - przeprawa betonowa podwieszona do pylonu o wysokości 122 m. W światowych rankingach zapisuje się on na czwartej pozycji w kategorii mostów betonowych. Obiekt utrzymuje 160 stalowych lin (want) o długości łącznej około 25 km.

Poza tym w obwodnicę wpisuje się siedem węzłów (Kobierzyce, Południe, Zachód, Lotnisko, Stadion, Północ, Psie Pole) oraz 42 obiekty mostowe. Koszt inwestycji to ponad 4 mld zł.

Most Rędziński - zdjęcia

Autostradowa Obwodnica Wrocławia (AOW)

Realizacja mostu podwieszonego w ciągu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia

Most o najwyższym pylonie w Polsce

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!