95% wynosi zaawansowanie prac przy budowie obwodnicy Czarnowąsów (województwo opolskie). Koszt wszystkich robót ma wynieść 124 mln zł, z czego dotychczas wykonane zadania pochłonęły 100 mln zł.

Obwodnica ułatwi mieszkańcom północnej części województwa m.in. dotarcie do Opola i dojazd do autostrady A4. Będzie liczyć ponad 4 km. Właśnie odbywają się prace wykończeniowe na pięciu obiektach mostowych (w tym na najdłuższym 180-metrowym wiadukcie kolejowym i bocznicy kolejowej Elektrowni Opole), ponadto trwa budowa ronda, które sprawi, że obwodnica stanie się częścią drogi wojewódzkiej nr 454.
Powstająca trasa będzie przebiegać po terenie zalewowym Odry, więc budowana są nasypy - od 3 do 11 m wysokości.
Obwodnica ma być oddana do użytku we wrześniu.
– Z badań natężenia ruchu wynika, że przez Czarnowąsy przemieszczało się na dobę około 17 tys. pojazdów. Wyeliminowanie tej niedogodności powinni już niebawem odczuć mieszkańcy - mówi, cytowany w komunikacie, Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego.
Przeczytaj także: budową obwodnicy Łomży chce się zająć 8 wykonawców

Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.