Zgodnie z decyzją środowiskową droga o długości prawie 13 km przeprowadzona będzie po istniejącym śladzie ul. Kolejowej, następnie, za węzłem Kolejowa, prowadzić ma w kierunku Kanału Młocińskiego, wzdłuż wschodniego obrzeża Kampinoskiego Parku Narodowego, aż do połączenia z węzłami Wólka Węglowa i Janickiego. Następnie, za ul. Arkuszową, droga zejdzie do tuneli (ich łączna długość to około 2,1 km) i dalej wzniesie się ponad teren nad drogą S8. Pomiędzy tunelami zaprojektowano węzeł Generała Maczka a na przecięciu dróg ekspresowych S8 i S7 zaplanowano węzeł NS poinformowała GDDKiA.

Przetarg na wykonanie koncepcji programowej z pełnym rozpoznaniem geologicznym zostanie ogłoszony najpewniej jesienią br. Sama budowa drogi ma być realizowana w latach 2020–2021, a udostępnienie trasy kierowcom zaplanowano na przełom 2024 i 2025 r.

Jednocześnie GDDKiA przedstawiła wstępny harmonogram dla realizacji kolejnych odcinków drogi ekspresowej S7. Trwa postępowanie przetargowe dotyczące budowy fragmentu Czosnów–Kiełpin. Umowa na zaprojektowanie i wykonanie drogi ma być podpisana w 2020 r., a sama trasa ma być włączona do użytku w połowie 2024 r. Z kolei odcinek pomiędzy Czosnowem a Płońskiem w eksploatacji będzie przed końcem 2023 r. Na razie trwają jednak prace w ramach opracowania koncepcji programowej dla rozbudowy drogi krajowej nr 7 do parametrów „ekspresówki”. Następnie, w 2019 r., ogłoszony zostanie przetarg w trybie „projektuj i buduj”. Podpisanie umowy z wykonawcą zaplanowano na początek 2020 r.

Przeczytaj także: Południowa Obwodnica Warszawy: budowę dofinansuje UE