Budowa obwodnicy Sanoka (woj. podkarpackie) rozpoczęła się w sierpniu br. 7-kilometrowa droga miała być gotowa w maju 2019 r. Jak jednak poinformowała Polską Agencję Prasową (PAP) rzecznik prasowa rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Joanna Rarus, obejście miasta gotowe będzie dopiero we wrześniu przyszłego roku. Opóźnienie spowodowane jest licznymi stanowiskami archeologicznymi na trasie obwodnicy.
Obwodnica Sanoka zostanie oddana do użytku we wrześniu 2019 r. Fot. Artur / Adobe Stock
Okazało się, że teren, przez który przebiegać ma obwodnica Sanoka obfituje w znaleziska o znacznej wartości historycznej. Podczas prowadzenia robót ziemnych sukcesywnie pojawiały się nowe stanowiska archeologiczne. Do maja br. na terenie inwestycji przebadano 16 takich stanowisk. Wszystkie prace archeologiczne zakończyły się w połowie czerwca – powiedziała Joanna Rarus, dodając, że w przypadku szczególnej wartości znaleziska, konserwator może przedłużyć okres wstrzymania robót budowlanych nawet do sześciu miesięcy.
Wykonawca obwodnicy, konsorcjum firm Max Bogl Polska sp. z o.o. i Max Bogl Stiftung & Co. KG wystąpiło z wnioskiem o przedłużenie czasu na wykonanie robót. Nowy termin jest pokłosiem tego postępowania. Obecnie na placu budowy trwa przerwa zimowa, w trakcie której wykonywane będą jedynie wykopy i nasypy oraz roboty mostowe i w obrębie konstrukcji nawierzchni.
Obwodnica Sanoka ma zaczynać się na wysokości skrzyżowania drogi krajowej nr 28 i drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz–Sanok i kończyć się na skrzyżowaniu z DK84. W jej ciągu powstać ma m.in. 12 obiektów inżynierskich i sześć przejść dla zwierząt oraz przepustów pod obwodnicą. Wartość inwestycji to prawie 140 mln zł.
Przeczytaj także: Obwodnica Sanoka z unijnym wsparciem
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.