Podpisanie tej umowy świadczy o tym, że potrafimy deklaracje o współpracy między naszymi krajami przemieniać w czyny – skomentował Adamczyk. W czerwcu 2018 r. szef resortu infrastruktury i poprzednk Awramenki Anatol Siwak podpisali umowę o utrzymaniu drogowych mostów granicznych.

Tematem rozmów ministra Adamczyka oraz wiceministra infrastruktury Andrzeja Bittela ze stroną białoruską był dalszy rozwój bazy prawno-traktatowej: stan prac nad porozumieniem o budowie trzeciego mostu kolejowego na kolejowym przejściu granicznym Brześć–Terespol, zagadnienia związane z przygotowywaniem do podpisania umowy o budowie nowego mostu przez Bug w drogowym przejściu granicznym Sławatycze–Domaczewo oraz stan prac nad porozumieniem o kolejowej komunikacji przez granicę państwową.

Polska i Białoruś postrzegani są przez przewoźników towarowych jako stabilni i przewidywalni partnerzy, zapewniający stabilność dla rynku przewozów kolejowych na linii EuropaAzja – zapewnia resort, który podał też, iż dyskutowano również na temat transportu lotniczego i drogowego (w tym drugim przypadku o trasie ekspresowej Via Carpatia).

Przeczytaj także: Most w Siekierkach – turystyka rowerowa może przynosić zysk