• Obwodnica Ostrołęki ma mieć około 12 km długości
  • Trasa powinna być gotowa za około osiem lat
  • Wkrótce wykonane zostaną np. badania ekologiczne

Jako najkorzystniejszą, a był to trzeci przetarg, uznano ofertę firmy Multiconsult Polska. Dwa pierwsze postępowania unieważniono, ponieważ cenowe oferty przekraczały budżet przygotowany przez zamawiającego. Co ciekawe, teraz też tak było – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przygotowała niemal 2,5 mln zł, a wybrana spółka koszt realizacji zadania oszacowała na ponad 2,9 mln zł. Jak jednak poinformowano, pozyskanie dodatkowych środków finansowych pozwoliło dokonać wyboru tej oferty.

Wraz ze STEŚ opracowane będą elementy koncepcji programowej z materiałami do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obwodnicy Ostrołęki. Wykonane zostaną badania geologiczne, powstanie też raport o oddziaływaniu wariantów planowanej drogi na środowisko. Wszystko ma być gotowe w październiku 2022 r., przy czym, zgodnie z umową, po 18 miesiącach od podpisania umowy złożony powinien zostać wniosek o decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach.

Obwodnica Ostrołęki ma mieć około 12 km długości i znaleźć się na terenie trzech gmin – Ostrołęka, Rzekuń i Olszewo-Borki. Zgodnie z planami GDDKiA, w 2023 r. ogłoszony zostanie przetarg w formule ,,projektuj i buduj” i podpisana będzie umowa z generalnym wykonawcą. Roboty budowlane przewidziano na lata 2025-2027.

Przeczytaj także: Jest zastępstwo za Salini Polska na budowie S3