• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Małopolska: DK28 będzie rozbudowana. Coraz bliżej ważnej umowy

Opublikowano: 17-11-2020 Źródło: GDDKiA
Autor Łukasz Madej
Łukasz Madej
inzynieria.com

Prawie 9,5 mln zł pochłonie opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla rozbudowy w Małopolsce drogi krajowej nr 28 na odcinku od Nowego Sącza do miejscowości Ropa.


Fot. Kevin Brine/Adobe Stock Fot. Kevin Brine/Adobe Stock

W przetargu za najlepszą uznano propozycję konsorcjum firm MPRB Kraków, Mosty Kraków oraz MP Infra Kraków. Po podpisaniu umowy wykonawca na opracowanie dokumentacji wraz z uzyskaniem zgody na realizację będzie mieć 29 miesięcy. Przy czym w przypadku konieczności wykonania raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko termin wydłuży się do 41 miesięcy.

Źródło: GDDKiA

Źródło: GDDKiA

DK28 zostanie rozbudowana na długości 24,2 km. Celem jest m.in. podniesienie nośności nawierzchni do 115 kN/oś i poprawa spływu wód opadowych z nawierzchni jezdni. Zaplanowano np. przebudowę skrzyżowań, wykonanie pasów wyprzedzania i budowę chodników oraz ścieżek pieszo-rowerowych.

Roboty budowlane przewidziano na lata 2024–2027.

Cała droga krajowa nr 28 ma 350 km długości, nazywana jest trasą karpacką, przebiega przez woj. podkarpackie i małopolskie. Posiady parametry klasy GP (głównej ruchu przyspieszonego) i G (głównej).

Przeczytaj także: Najlepsza oferta na dokończenie budowy odcinka S7-zakopianki

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.