Partnerzy portalu

Remont jednej z najważniejszych ulic Wrocławia

Opublikowano: 21-01-2022 Źródło: UM Wrocław

Wrocław zamierza przeprowadzić remont generalny kolejnego odcinka ul. Pomorskiej. Jeszcze w styczniu ogłoszony powinien zostać przetarg. To jedna z najważniejszych arterii w stolicy Dolnego Śląska.


Źródło: facebook.com/wroclawskieinwestycje Źródło: facebook.com/wroclawskieinwestycje

Ulica Pomorska łączy Nadodrze i północ miasta z centrum. Wyremontowany zostanie odcinek od ul. Dubois do placu Staszica oraz od zachodniej części tego placu do wiaduktu kolejowego w ciągu ul. Reymonta. Przebudowie ulegnie po 1 km jezdni i torowiska, do tego pojawi się 6 km nowych chodników i 2,1 km dróg rowerowych, a także 10 przejść i przejazdów. Na wysokości ul. Pomorskiej i placu Staszica powstanie autobusowo-tramwajowy przystanek typu wiedeńskiego. Posadzone zostaną drzewa i krzewy.

Źródło: facebook.com/wroclawskieinwestycje Źródło: facebook.com/wroclawskieinwestycje

Zgodnie z ustaleniami z konserwatorem zabytków, nawierzchnie jezdni oraz dróg rowerowych będą z masy bitumicznej.

Robotami objęte zostaną także podziemne sieci, w tym kanalizacja z XIX w. To jedna z trudniejszych inwestycji w centrum miasta. Ale jest to inwestycja niezbędna do tego, żeby infrastruktura na Nadodrzu poprawiła się – mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Źródło: facebook.com/wroclawskieinwestycje Źródło: facebook.com/wroclawskieinwestycje

Wykonawca na przeprowadzenie wszystkich prac będzie mieć 20 miesięcy. Na razie nie podano całkowitej wartości inwestycji, ale wiadomo, że otrzyma ona 89 mln zł z Polskiego Ładu.

Od listopada 2021 r. trwa już remont ul. Pomorskiej na odcinku od mostów Pomorskich do ul. Cybulskiego (mosty są modernizowane w ramach jeszcze innego zadania).

Przeczytaj także: Największa inwestycja transportowa w powojennej historii Wrocławia

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia