DB SCHENKER wczoraj i dziś

Historia przedsiębiorstwa sięga roku 1872. Wówczas jej założyciel Gottfried Schenker spojrzał na kwestię transportu z zupełnie innej strony. Założona w Wiedniu spółka już po roku wysyła z Paryża do Wiednia pierwszą skonsolidowaną przesyłkę kolejową. W ciągu kolejnych lat powstają nowe oddziały. W 1895 roku zasięgi DB SCHENKER sięgają za ocean i powstaje kompania okrętowa Austro-Americana. Pierwsze przesyłki lotnicze są realizowane od 1922 roku. Kolejne lata to nieustający rozwój firmy. Reorganizacje, współprace, fuzje, wszystko po to, aby zwiększać zasięgi oraz wznosić działalność na coraz wyższy poziom. W roku 2000 DB Schenker Australia zostaje mianowana oficjalnym spedytorem Igrzysk Olimpijskich w Sydney. Ta funkcja owocuje kolejnymi kontaktami biznesowymi. Przez kolejne lata DB SCHENKER będzie już stale wspierać znane marki (2015 r. MERCEDES AMG PETRONAS) i duże wydarzenia (obsługa logistyczna Igrzysk Olimpijskich Ateny 2004, Turyn 2006, Pekin 2008). W 2018 roku jako pierwsi na świecie z branży transportowej pracownicy DB SCHENKER oferują klientom usługi druku 3D. W tym samym roku firma wprowadza na rynek niemiecki inteligentną rękawicę skanującą. Rok później jako pierwszy przewoźnik firma wprowadza Volvo o napędzie elektrycznym do obsługi przewozów, niskoemisyjny terminal dystrybucyjny w Norwegii i centrum logistyczne w Dubaju, zasilane wyłącznie energią słoneczną. Historia przedsiębiorstwa zawiera jeszcze ogrom wydarzeń o ogromnym znaczeniu dla kształtu współczesnej logistyki. Wszystkie one idą z duchem swoich czasów i stanowią kolejne kroki
w budowaniu potęgi. Do dziś firma pozostaje w ciągłym ruchu. Stale poszukując zaskakujących rozwiązań w swojej branży, poszerza horyzonty i obserwuje otoczenie. Równowaga i szacunek dla otoczenia przyświecają wszelkim podejmowanym przez DB SCHENKER strategiom.

Działalność DB SCHENKER

Przedsiębiorstwo założone w XIX w. przez Gottfrieda Schenkera, dziś jest innowacyjną i zaskakującą firmą. Formy transportu oferowane przez firmę to: transport drogowy, lotniczy, morski, intermodalny i ponadgabarytowy. Firma oferuje usługi m.in. w zakresie logistyki produkcji i projektowania sieci logistycznej. Proponuje także rozwiązania logistyczne dla wielu branż takich jak np. przemysł lotniczy i obronny, farmacja, branża spożywcza oraz przemysłowa.