W kwietniu Grzelczyk wydał pozwolenie na budowę mostu autostradowego w ciągu AOW wraz z estakadami dojazdowymi, natomiast we wrześniu - pozwolenie na budowę południowego odcinka trasy.
Wydawane w czwartek pozwolenie na budowę dotyczy ostatniej części AOW, o długości około 13 km od Węzła Lotnisko do Węzła Pawłowice oraz łącznika Długołęka o długości około 6 km, stanowiącego połączenie autostrady A4 z drogą krajową nr 8.

Na tym odcinku projektowane są 3 węzły komunikacyjne: Kosmonautów, Widawa i Pawłowice. Węzeł Widawa pozwoli na bezkolizyjne skomunikowanie AOW z drogą ekspresową S-5, a węzeł Pawłowice z S-8. Na północnym odcinku AOW zaplanowano 19 obiektów inżynierskich, takich jak wiadukty, mosty, estakady.
Budowa AOW finansowana jest z budżetu państwa; koszt całkowity inwestycji zaplanowano na 2,8 mld zł, z czego koszt mostu na rzecze Widawa szacowany jest na 555 mln.
Prace na całej trasie powinny zakończyć się 2,5 roku od momentu rozstrzygnięcia ogłoszonych już przetargów. Wszystkie trzy zadania, czyli oba odcinki i most, mają być tak skoordynowane, żeby prace zakończyły się w tym samym czasie.