Uroczystość będzie nieco spóźniona. Warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadał przecież, że ten fragment siódemki ma być skończony 30 czerwca.

Przypomnijmy, budowa liczącej 15,7 km trasy ekspresowej z Jedlińska do Białobrzegów zaczęła się latem 2006 r. Wartość kontraktu, jaki podpisano z Mostostalem Warszawa i Acciona Infraestructuras, to przeszło 512 mln zł. Gdy podpisywano umowę, zakładano, że trasa będzie gotowa wiosną br.

Z kilkutygodniowym opóźnieniem oddana zostanie też licząca 8,3 km obwodnica Grójca. Bilfinger Berger Polska i PRM Mosty-Łódź przebudowują ją od jesieni 2006 r. Za prace zainkasują około 216,6 mln zł. - Roboty podstawowe mają być wykonane do 15 sierpnia. W tym czasie złożymy też dokumenty o pozwolenie na użytkowanie i będziemy czekać - mówi Tarnowska.

W połowie przyszłego roku ma się zakończyć przebudowa odcinka Grójec - Białobrzegi (17,8 km). Umowę z firmą Drogbud po protestach firm, które przegrały przetarg, podpisano dopiero jesienią ub.r. Modernizacja ma kosztować 456,8 mln zł.