Podjęto decyzję o rozbudowie obwodnicy Kielc. W ramach prac do istniejącej drogi zostanie dobudowana druga jezdnia. Cała trasa otrzyma parametry drogi ekspresowej.
Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zgodził się na modernizację obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S7. Dzięki opinii zarządu bedzie mozliwe wydanie decyzji lokalizacyjnej dla tej inwestycji.
Druga jezdnia ma powstać na 22-km odcinku od węzła Kielce Północ do węzła Chęciny. Ponadto zarezerwowano już miejsce na ewentualną dobudowę również trzeciego pasa. Podczas prac przebudowane zostaną też trzy węzły drogowe: Kostomłoty, Jaworznia i Chęciny.
Za cel inwestycji przyjęto poprawę przepustowości, skrócenie czasu przejazdu oraz bezpieczeństwo ruchu.
Druga jezdnia ma powstać na 22-km odcinku od węzła Kielce Północ do węzła Chęciny. Ponadto zarezerwowano już miejsce na ewentualną dobudowę również trzeciego pasa. Podczas prac przebudowane zostaną też trzy węzły drogowe: Kostomłoty, Jaworznia i Chęciny.
Za cel inwestycji przyjęto poprawę przepustowości, skrócenie czasu przejazdu oraz bezpieczeństwo ruchu.

Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Powiązane