• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Jak powstają wykładziny POliner Glass? Zobacz animację

Opublikowano: 30.08.2022

W miastach bezwykopowa renowacja podziemnych sieci jest w zasadzie koniecznością. Obecnie trudno prowadzić prace w gęstej zabudowie, na pasach drogowych i skrzyżowaniach ulic w sposób tradycyjny, w wykopach. Miasta muszą robić wszystko, by roboty nie generowały utrudnień dla mieszkańców. Spośród metod bezwykopowej odnowy prym wiedzie CIPP, natomiast wśród instalowanych wykładzin produkt POliner Glass.

Firma POliner oferuje trzy warianty tego rozwiązania: POliner Glass UV, POliner Glass LED, POliner Glass Steam. Dzięki użyciu włókna szklanego typu Advantex® jako materiału nośnego wykładziny charakteryzują się zwiększoną odpornością na proces starzenia. Co warte podkreślenia, zastosowane żywice nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Rękawy POliner Glass dostarczane są w zakresie średnic od DN150 do DN2000 oraz długościach od 1 m do 1000 m.

Jak twierdzi firma POliner, to najlepszy produkt do renowacji bezciśnieniowych sieci kanalizacyjnych, a także rurociągów przemysłowych. A z jakich etapów składa się proces produkcji „szklanego rękawa”? Jaka stosowana jest metoda? Z czego wynika grubość zastosowanego materiału? Ile rękaw ma, i jakich, warstw? Tego wszystkiego dowiesz się, oglądając animację produkcji wykładziny na przykładzie POliner Glass DN400.

Przeczytaj także: Pojedynek POliner Hydro Glass vs POliner Hydro Felt