Rejestracja
Darmowa rejestracja umożliwia personalizację portalu
Rejestracja
jeszcze kilka kliknięć i bedziesz mógł cieszyć się z dodatkowych, bezpłatnych funkcji portalu!
"Pomorskie Ateny" po rewitalizacji - ZOBACZ FILM
Idea wykorzystania potencjału Ogrodów Biskupich wpisuje się w szerszy kontekst rozwoju turystyki w Pelplinie, wynikający z obserwowanego w ostatnich latach powolnego spadku liczby osób odwiedzających miasto. Statystyki sprzedaży biletów wstępu do najbardziej znanego obiektu – Bazyliki Katedralnej – potwierdzają niekorzystny trend. Świadczy to o malejącej atrakcyjności oferty turystycznej, a więc wymaga działań wprowadzających nowe jej elementy – czytamy na stronie projektu.
Spójna strategia podniesienia atrakcyjności oferty turystycznej miasta poza rewitalizacją Ogrodów Biskupich zakłada także remont Bazyliki oraz utworzenie KCK (Kociewskiego Centrum Kultury), które będzie operatorem kilku obiektów i parku. Lokalizacja modernizowanych obiektów i terenów to przestrzeń między Bazyliką i klasztorem a Muzeum i Archiwum, co dopełnia zamysł uczynienia z zabytkowych terenów pocysterskiego opactwa, głównej atrakcji turystycznej regionu.
Ponieważ podczas konsultacji społecznych wśród wymienianych przez odwiedzających mankamentów dotychczasowej oferty, najczęściej zaznaczany był brak miejsca umożliwiającego odpoczynek po lub w trakcie zwiedzania – miejsca, w którym można „po prostu posiedzieć”, restauracja Barokowego Zespołu Parkowego z uwzględnieniem przestrzeni na pikniki i wypoczynek stała się głównym punktem całościowego planu rozwoju turystyki w Pelplinie.
Warta ponad 20 mln zł, rewitalizacja Barokowego Zespołu Parkowego i Galerii "Ogrody Cysterskie" w Pelplinie dobiegła końca. We wtorek 21 czerwca otwarto go dla zwiedzających.
Przeczytaj także: Barokowy Zespół Parkowy w Pelplinie zachwyca po rewitalizacji