• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

W Dubaju powstaje najwyższy budynek świata – Dubai Creek Tower [film]

Opublikowano: 19.11.2017

Budowa tego rekordowego obiektu rozpoczęła się jesienią 2016 r. i ma się zakończyć w 2020 r. Dubai Creek Tower – najwyższy budynek na świecie ma mieć nawet ponad 1300 m wysokości (nie jest to jeszcze pewne – zaplanowano, że w najwyższym punkcie obiekt będzie mieć około 1100 m, natomiast inwestorzy być może podejmą decyzję, by dodać mu jeszcze 245 m). Jeśli osiągnie tę wysokość, znacząco wyprzedzi Burdż Chalifa, który obecnie dzierży miano najwyższego – ma on jednak „zaledwie” niecałe 830 m.

Taki będzie najwyższy budynek świata [wideo]

Tymczasem w budowie znajdują się również najwyższe budynki w skali Europy i Unii Europejskiej. Ich wysokości są jednak bardzo skromne w porównaniu z kolosami z Bliskiego Wschodu.

Najwyższym w Europie budynkiem ma być Lakhta Center w Petersburgu, gdzie znajdzie się siedziba Gazpromu. Oddanie do użytku tego obiektu planowane jest na rok 2018. Będzie mieć blisko 463 m wysokości i zdetronizuje moskiewską budowlę Federation Towers (Башня Федерации), której najwyższa wieża mierzy 374 m.

Więcej o najwyższym budynku w Europie

Co ciekawe, najwyższy budynek w skali Unii Europejskiej powstaje w Warszawie. Varso Tower będzie mieć 310 m wysokości i o 4 cm przewyższy londyński The Shard. Zakończenie tej budowy zaplanowano na rok 2020.

Zdjęcia z budowy najwyższego budynku w Polsce i Unii Europejskiej

Bezwykopowa renowacja kanalizacji, studni i rurociągów, Producent rur, paneli i zbiorników GRP, Producent rękawów CIPP - polimerowych, filcowych i nasączanych żywicą, Renowacja kanalizacji, budowa sieci wodociągowej - technologie bezwykopowe