Sławomir Dekert, kierownik rynku geotechnicznego w firmie Leca Polska sp. z o.o., podczas Kongresu Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne wygłosi referat poświęcony zastosowaniu keramzytu w geotechnice i inżynierii drogowej. Kongres odbędzie się w dniach od 20 do 22 września w Tomaszowicach pod Krakowem.
Fot. Leca
Sławomir Dekert posiada ponad 25 lat doświadczenia w technikach keramzytowych. Jest absolwentem wydziału budownictwa Politechniki Szczecińskiej w specjalizacji hydrotechnika. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu jest cenionym specjalistą z zakresu rozwiązywania problemów geotechnicznych.
Podczas wystąpienia na Kongresie Geoinżynierii i Budownictwa Podziemnego skupi się na prezentacji zastosowań keramzytu w geotechnice i inżynierii drogowej.
To metoda, która pozwala na gruntach nienośnych, bez posadowienia pośredniego wykonać drogę z gwarancją, że nie będzie osiadała. Keramzyt najlepiej sprawdza się przy wszelkiego rodzaju remontach na odcinkach biegnących na słabych, nienośnych gruntach. Dolewanie kolejnych warstw mas bitumicznych nie jest rozwiązaniem tego problemu. Keramzyt jest bardzo lekkim materiałem. Stosując takie wypełnienie możemy mieć pewność, że - o ile poprawnie zostaną wykonane obliczenia – droga w przyszłości nie będzie osiadała – podkreśla Sławomir Dekert.
Spotkanie wszystkich stron procesu inwestycyjnego
Kongres Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne w jest kontynuacją organizowanych od kilkunastu lat konferencji Geoinżynieria w Budownictwie oraz Budownictwo Podziemne. Podczas wydarzenia zostaną szczegółowo zaprezentowane realizacje infrastrukturalne, ale będzie ono również forum dla dyskusji pomiędzy wszystkim stronami procesu inwestycyjnego. Nie zabraknie przedstawicieli generalnych wykonawców, inwestorów, a także branżowych wykonawców, producentów, dostawców i biur projektowych. Prelegenci, zarówno ze świata nauki, jak i biznesu będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem branżowym. Pierwszy dzień Kongresu będzie poświęcony tematom geotechnicznym, a drugi projektom tunelowym, czy też realizacji garaży podziemnych.
Kongres będzie odbywać się w trybie hybrydowym: można w niej uczestniczyć osobiście w Tomaszowicach k. Krakowa, jak również wziąć udział online – poprzez platformę Akademia Inżynieria.
Rejestracja na Kongres Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne. Warto tam być!
Przeczytaj także: „Nauka z praktyką nawzajem się przeplatają i uzupełniają” - eksperci na Kongresie GiBP
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.