Każdy śmiertelny wypadek na kolei: czy to w trasie, czy na przejeździe kolejowym, to przede wszystkim ludzka tragedia, której należy wszelkimi możliwymi sposobami próbować zapobiec. Ale nawet mała kolizja, wydawałoby się – niewiele znacząca – powoduje przerwę w ruchu i spore reperkusje w systemie kolejowym. Jak zatem zapobiegać takim wypadkom i kolizjom?

Grupa PKP od dawna pracowała nad strategią poprawy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych: jednym z rozwiązań, których wdrożenie może pozytywnie wpłynąć na obecną sytuację na kolei, jest budowa bezkolizyjnych skrzyżowań.
W przypadku samych przejazdów kolejowych bardzo dobrze sprawdzić mogą się poprowadzone pod nimi tunele drogowe, wykonane z zastosowaniem technologii ścian szczelinowych. Wybór takiego rozwiązania ułatwia szereg zalet prezentowanych przez tę metodę: ściana szczelinowa zapewnia bezpieczeństwo sąsiednich obiektów budowlanych, jako niezwykle sztywna konstrukcja, ogranicza przemieszczenia i osiadanie przyległego gruntu, pełni też funkcję tymczasowej obudowy wykopu i docelowej konstrukcji żelbetowej. Roboty nie są ani uciążliwe, ani długotrwałe.
Chcesz poznać jeszcze więcej zalet tego rozwiązania? Sięgnij po artykuł „Zastosowanie ścian szczelinowych w kolejowych obiektach inżynieryjnych. Poprawa bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych”, który znajdzie się w numerze 3/2018 (64) kwartalnika „GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele”. Jeśli jeszcze naszego periodyku nie otrzymujesz, możesz zaprenumerować go TUTAJ.
Przeczytaj także: Nowy dyrektor zarządzający Soletanche Polska

Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.