Partnerzy portalu

Tymczasowe zabezpieczenie zbiorników w Porcie Gdynia

Opublikowano: 22-05-2020 Źródło: Keller, inzynieria.com
Autor Łukasz Madej
Łukasz Madej
inzynieria.com

Trwa realizacja projektu, w ramach którego na terenie portu w Gdyni przebudowanych zostanie 115 km torów, ponadto pojawi się 356 nowych rozjazdów oraz nowe lokalne centrum sterowania. Na tym jednak nie koniec, bo przewidziano też remont dwóch przejazdów kolejowo-drogowych oraz budowę dwóch wiaduktów kolejowych i przebudowę mostu. By część z zadań mogła zostać zrealizowana, konieczne jest skorzystanie z geotechniki.


Fot. facebook.com/keller.geotechnika Fot. facebook.com/keller.geotechnika

W tym zakresie w Porcie Gdynia, na zlecenie generalnego wykonawcy, Budimeksu S.A., pracuje firma Keller Polska sp. z o.o. Do jej zadania należy wykonanie tymczasowego zabezpieczenia dla 13 zbiorników; wykorzystane zostaną kolumny DSM oraz przesłona przeciwfiltracyjna Soilcrete. Dodatkowo w ramach jednego ze zbiorników konieczne jest wykorzystanie kolumn w technologii jet grouting (Soilcrete®).

Roboty, które rozpoczęto w styczniu, potrwać mają do końca 2022 r.

Fot. facebook.com/keller.geotechnika

Fot. facebook.com/keller.geotechnika

Przeprowadzenie wszystkich prac na terenie portu w Gdyni pochłonie niemal 1,83 mld zł. W efekcie port będzie mógł obsługiwać dłuższe pociągi, skróci się czas załadunku i rozładunku towarów, których przyjmowana będzie większa ilość.

Przeczytaj także: Do Portu Gdynia wpłyną statki o parametrach Baltimax

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.