W Rumi Janowie (woj. pomorskie), od marca tego roku, trwa budowa węzła integracyjnego. To największa inwestycja w historii tego niespełna 50-tysięcznego miasta. Elementem węzła będzie tunel, który połączy dwie części miejscowości.
Fot. facebook.com/keller.geotechnika
W Rumi, w ramach węzła, powstaną też m.in. parkingi, ścieżki rowerowe czy kładki dla pieszych. Ponadto przewidziano np. przebudowę infrastruktury wokół dworca kolejowego. Na placu budowy nie brakuje wyzwań geotechnicznych – niektóre prace generalny wykonawca, Budimex, powierzył spółce Keller Polska. Jak poinformowała druga z tych firm, w pierwszym etapie wykonuje palisady w technologii pali CFA, a do jej zadania należeć też będzie wykonanie mikropali kotwiących.
Fot. facebook.com/keller.geotechnika
Wartość całej inwestycji w Rumi to 61 mln zł. Jak informuje miejscowy magistrat, celem jest usprawnienie ruchu drogowego. Dzięki temu przedsięwzięciu możliwa będzie również integracja różnych środków transportu. Oznacza to, że powstanie funkcjonalny i spójny system komunikacji drogowej, a co za tym idzie – zwiększy się liczba pasażerów, a zmniejszą się korki i emisja spalin.
Węzeł w Rumi Janowie jest jednym z 26 tego typu obiektów mających powstać na Pomorzu w ramach Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Łączny koszt budowy wszystkich węzłów to ponad 693 mln zł.
Przeczytaj także: pale CFA – dzięki nim budowa możliwa jest wszędzie
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.