Trwa opracowywanie dokumentacji projektowej dla budowy drogi ekspresowej S7 na odcinku między węzłami Modlin i Czosnów. Na najbliższe tygodnie zaplanowano badania podłoża gruntowego.
Fot. Bartosz/Adobe Stock
W ramach geotechnicznych badań przewidziano m.in. wykonywanie odwiertów. Prace będą toczyć się od najbliższego poniedziałku (7 września 2020 r.) do 5 października. Z tego powodu konieczna jest zmiana organizacji ruchu – przez prawie miesiąc na fragmencie Czosnów–Zakroczym zajęty będzie jeden pasów ruchu, ponadto obowiązywać ma ograniczenie prędkości do 80 km/godz.
Umowę na zaprojektowanie i budowę fragmentu Modlin-Czosnów podpisano w maju tego roku (prace projektowe zaplanowano na 10 miesięcy). Dwujezdniowy odcinek (po trzy pasy ruchu w każdą stronę) będzie mieć 9,7 km długości, generalnym wykonawcą jest Budimex. Powstaną m.in. dwa węzły: Modlin i Błonie. Przeprowadzenie wszystkich prac pochłonie prawie 600 mln zł. Fragment powinien być gotowy w maju 2023 r.
Odcinek S7 Modlin–Czosnów. Źródło: GDDKiA
To zadanie jest elementem większej inwestycji – dostosowania drogi krajowej nr 7 Płońsk–Czosnów do parametrów trasy ekspresowej.
Cała droga ekspresowa S7 budowana jest między Gdańskiem a Rabką-Zdrojem, połączy aglomeracje: gdańską, warszawską, kielecką i krakowską. Jej długość wyniesie 706 km.
Przeczytaj także: 1,5 km pali na budowie mostu przez Wel. Jak będzie wyglądać przeprawa?
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.