Przez prawie dwa tygodnie poziom wody w Wiśle przekraczał 165 cm, co uniemożliwiało wbijanie pali pod podpory kładki dla pieszych i rowerzystów w Warszawie.
Fot. ZDM Warszawa
W ostatnich dniach poziom wody zaczął jednak spadać, więc wrócono do robót palowych prowadzonych z wody. Pod podporę nurtową od strony Śródmieścia wbitych zostanie 40 pali. W najbliższym czasie tego typu roboty będą prowadzone także po stronie Pragi – w tym przypadku na potrzeby budowy przyczółku kładki wykorzystane zostaną pale CFA, czyli wkręcane w grunt świdrem ciągłym. Do końca tego tygodnia zainstalowanych ma zostać 12 takich elementów.
Po majówce pale CFA zaczną być instalowane po drugiej stronie rzeki. Aktualnie wykonawca zajmuje się także m.in. wbijaniem ścianek szczelnych.
Budowa kładki w Warszawie
Źródło: ZDM Warszawa
Przeprawa o długości 452 m połączy Śródmieście (ul. Karowa, lewy brzeg) z Pragą (ul. Okrzei, prawy brzeg). Zostanie posadowiona na siedmiu żelbetowych podporach. Umożliwi poruszanie się między Bulwarami Wiślanymi, czyli popularnym miejscem wypoczynku, a niezagospodarowanym praskim brzegiem. Kładka gotowa ma być w lutym 2024 r.
Przeczytaj także. Wrocław: palowanie na budowie mostów Chrobrego [wideo]
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.