Zaczynając prace informowano, że w przypadku robót na wodzie przewidziano rozbiórkę drewnianych pomostów, które zostaną zastąpione przez obiekty pływające. Poza tym powstanie falochron, zaplanowano także m.in. roboty czerpalne w basenie portu jachtowego i akwenie Wisły Śmiałej. Do przebudowy przeznaczono nabrzeża W, S, N oraz E. Jeśli chodzi prace na lądzie, zaplanowano m.in. wykonanie ścian oporowych (przeciwpowodziowych).


Rozpoczęto już montaż żelbetowych pontonów, z których powstaną trzy pomosty pływające oraz falochron pływający (mający chronić marinę od strony Wisły). Łącznie wykorzystanych zostanie 19 takich elementów, z których każdy ma 20 m długości, 3 m szerokości i 1 m wysokości. Do ich rozładunku wykorzystano dźwig o nośności 250 ton.

Poza tym kończą się już prace kafarowe związane z pogrążaniem pali prowadzących pomosty pływające, a zakończono roboty żelbetowe na nabrzeżach W i S. Akwen pogłębiono do rzędnej -4 m, w ramach tych prac pozyskano 10,7 tys. m3 urobku. 

Na sierpień przewidziano montaż wyposażenia hydrotechnicznego.

Rozbudowa portu jachtowego Górki Zachodnie w Gdańsku pochłonie ponad 18,5 mln zł. Wszystko ma być gotowe jeszcze w tym roku. Generalnym wykonawcą jest firma NDI. Po zakończeniu robót w marinie cumować będzie mogło ponad 180 jednostek.

Przeczytaj także. Ustronie Morskie: jak zabezpieczyć brzeg Bałtyku? Będą trzy warianty