Już w dniach 19–21 września 2023 r. w Tomaszowicach pod Krakowem odbędzie się II Kongres Geoinżynierii i Budownictwa Podziemnego. O jego znaczeniu świadczy fakt, że rolę partnera lub patrona wydarzenia zdecydowały się pełnić najbardziej znaczące instytucje związane z tymi gałęziami inżynierii.
Kongres. Fot. Adobe Stock
W tym roku organizację Kongresu wspierają instytucje, mające decydujący wpływ na zakres i charakterystykę zamówień publicznych w naszym kraju, czyli Ministerstwo Infrastruktury oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Rozmach inwestycyjny w zakresie drogownictwa, coraz odważniej wykorzystującego tunele, ma niewątpliwy wpływ na rozwój tego obszaru w Polsce, podobnie jak działalność Centrum Unijnych Projektów Transportowych, które także jest patronem Kongresu. W ich gronie nie zabrakło również spółki Metro Warszawskie, która wytyczała niejednokrotnie pionierskie szlaki w dziedzinie budownictwa tunelowego w Polsce.
Debata podczas I Kongresu GiBP 2022 r. Fot. Qualisty Studio
Wysoką jakość merytoryczną Kongresu zapewnia wsparcie branżowych stowarzyszeń i instytucji, skupiających najlepszych fachowców: Państwowego Instytutu Geologicznego-Państwowego Instytutu Badawczego, Podkomitetu Budownictwa Podziemnego Polskiego Komitetu Geotechniki (Polskiej Grupy Międzynarodowego Stowarzyszenia Robót Podziemnych ITA-AITES), Polskiego Zrzeszenia Wykonawców Fundamentów Specjalnych, Stowarzyszenia Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców oraz Związku Ogólnopolskiego Projektantów i Inżynierów.
Wśród prelegentów nie zabraknie też naukowców pracujących na patronujących wydarzeniu uczelniach: Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechnice Warszawskiej i Politechnice Wrocławskiej.
Kongres #GIBP2023 – lokalne uwarunkowania inwestycji – dobór technologii
W dniach 19-21 września w Tomaszowicach pod Krakowem odbędzie się II edycja ogólnopolskiego Kongresu Geoinżynierii i Budownictwa Podziemnego. Biorący w nim udział przedstawiciele świata biznesu, nauki, władz lokalnych i państwowych będą mieli okazję wzięcia udziału w warsztatach, prelekcjach, pokazach i wycieczce technicznej.
W tym roku wiodącą tematyką Kongresu będzie specyfika prowadzenia robót, dostosowania rozwiązań technologicznych oraz sprzętu w zależności od uwarunkowań gruntowych, czy wręcz niejednokrotnie od „regionalnej” dostępność materiałów. Celem będzie:
• wskazanie problemów charakterystycznych dla różnych regionów naszego kraju
• zaprezentowanie rozwiązań technicznych dedykowanych dla problemów występujących głównie „lokalnie”
• wsparcie w ukierunkowaniu i dopasowaniu rozwiązań
Poszczególne bloki tematyczne będą moderować przedstawiciele środowiska akademickiego,
aktywnie działający w różnych regionach Polski.
Kongres odbędzie się w formule hybrydowej: będzie można w nim uczestniczyć bezpośrednio w Krakowie oraz online za pośrednictwem platformy AkademiaInzynieria.com
Zapraszamy do REJESTRACJI przez STRONĘ KONGRESU.
Przeczytaj także: Nagrody TYTAN 2023 – zgłoś kandydaturę w obszarze geoinżynierii i budownictwa podziemnego
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.