• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Jakość materiału wykładziny CIPP a wyniki badań laboratoryjnych

Opublikowano: 07-12-2022 Źródło: inzynieria.com

Podczas VII Konferencji CIPP - renowacja wykładzinami (rękawami) utwardzanymi na miejscu, która odbędzie się w dniach 11-13 stycznia 2023 r. w Zakopanem, ekspert Centrum Badań i Certyfikacji opowie o tajnikach badań laboratoryjnych rękawów CIPP.


Badanie próbki wykładziny CIPP. Fot. IKT Badanie próbki wykładziny CIPP. Fot. IKT

Technologia CIPP to jedna z najpopularniejszych metod bezwykopowej odnowy rurociągów. Od kilku lat rynek CIPP wciąż rośnie i wszystko wskazuje na to, że ten trend utrzyma się w najbliższej przyszłości.

Polacy nie gęsi… i własne badania CIPP prowadzą

W Europie najbardziej znanym ośrodkiem badawczym wykonującym testy laboratoryjne wykładzin (rękawów) CIPP (ang. Cured In Place Pipe) jest niemiecki IKT – Institut für Unterirdische Infrastruktur gGmbH. Jednak także w Polsce prowadzone są szeroko zakrojone badania w tym zakresie - zajmuje się tym Centrum Badań i Certyfikacji (CBiC) sp. z o.o. 

Do podstawowych badań wykładzin renowacyjnych zaliczyć można przede wszystkim badania wytrzymałościowe rękawów, pomiary parametrów geometrycznych oraz badania szczelności wykładzin na przesiąkanie wody. Jednymi z najbardziej popularnych są testy obejmujące sztywność obwodową oraz moduł sprężystości. To jednak nie wszystko.

Swoim doświadczeniem podzieli się ekspert

Tak sam jak w całym szeroko pojętym budownictwie, tak i w renowacjach wykładzinami CIPP największy wpływ na jakość wykonanych robót ma przede wszystkim jakość zastosowanych materiałów oraz doświadczenie i wyposażenie wykonawcy. O tym, czy renowacja została wykonana prawidłowo, a przewód z zainstalowaną wykładziną będzie mógł być eksploatowany przez wiele lat ,można się dowiedzieć po wykonaniu badań laboratoryjnych – mówi Dariusz Zwierzchowski, prezes Zarządu w Centrum Badań i Certyfikacji w Kielcach.

Dariusz Zwierzchowski, prezes Zarządu w Centrum Badań i Certyfikacji. Fot. Quality Studio
Dariusz Zwierzchowski, prezes Zarządu w Centrum Badań i Certyfikacji. Fot. Quality Studio

Referatu tego wybitnego znawcy będzie można posłuchać podczas jednej z sesji technicznych, drugiego dnia Koncerencji CIPP 2023 (12 stycznia).

Omawiane badania są tematem niezwykle ciekawym, gdyż pozwalają nie tylko ocenić jakość wykonanej renowacji, ale też przewidzieć wytrzymałość odnowionego przewodu w okresie nawet kolejnych 50 lat. 

Konferencja CIPP – ważne spotkanie branży już po raz siódmy

Podczas trzech dni Konferencji CIPP – renowacja wykładzinami (rękawami) utwardzanymi na miejscu, w Zakopanem uczestniczy będą mieli okazję skorzystać nie tylko z fachowej wiedzy przedstawionej podczas wykładów, sesji technicznych i paneli dyskusyjnych. Równie ważne, ożywcze i inspirujące dla biznesu są rozmowy kuluarowe i spotkania przy stoiskach firmowych podczas dostępnej przez cały czas trwania konferencji, wystawy branżowej

W otulonym śniegiem Zakopanem nie zabraknie także atrakcji. Pierwszego dnia konferencji organizatorzy przewidzieli wieczorną biesiadę, która pozwoli się zrelaksować i zintegrować w branżowym środowisku, natomiast w czwartek przewidziano elegancki bankiet z mnóstwem atrakcji i zabawą przy dźwiękach muzyki. Ponieważ konferencja zakończy się w piątek 13 stycznia 2023 r. istnieje możliwość przedłużenia swojego pobytu i spędzenia całego weekendu w sercu Tatr na indywidualnym zwiedzaniu, sportach zimowych lub degustowaniu regionalnych przysmaków. 

Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie, rezerwując hotel do 10 grudnia br. można skorzystać z niższych cen wynegocjowanych specjalnie dla Państwa - szczegóły na stronie Konferencji – liczba miejsc limitowana!

Przeczytaj także: Roland W. Waniek: CIPP jest technologią nr 1 i taką pozostanie

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!