Partnerzy portalu

Rzeszów odnawia sieć bezwykopowo. Wkrótce nowe zadania. Łącznie 2,5 km

Opublikowano: 02-08-2023 Źródło: UM Rzeszów

Trwa realizacja projektu „Modernizacja Metodą Bezwykopową Sieci Kanalizacyjnej na Terenie Miasta Rzeszowa”.


Fot. Adam Lampart, Urząd Miasta Rzeszowa Fot. Adam Lampart, Urząd Miasta Rzeszowa

W ostatnim czasie w Rzeszowie, dzięki wykorzystaniu metody CIPP (ang. Cured In Place Pipe), poddano renowacji 120 m kanalizacji sanitarnej na Placu Farnym. Wykonawca, firma Pipe Control, pracował w podziale na dwa odcinki po 60 m. Zastosowanie bezwykopowego sposobu odnowy sieci pozwoliło uniknąć odkopania kanalizacji znajdującej się na głębokości około 7 m. Gdyby do tego doszło, jak informuje rzeszowski magistrat, ruch na Placu Farnym i w jego okolicy zostałby sparaliżowany na wiele tygodni .

W kanalizacji zainstalowano rękaw utwardzany lampami UV. Renowacja dwóch odcinków trwała niespełna dwa dni i nie spowodowała żadnych utrudnień komunikacyjnych.

Fot. facebook.com/mpwikrzeszow Fot. facebook.com/mpwikrzeszow

Znajdująca się w centrum Rzeszowa sieć kanalizacyjna ma około 60 lat i jest wyeksploatowana. Na ten rok w ramach wspomnianego na wstępie projektu przewidziano jeszcze modernizację odcinków sieci o łącznej długości prawie 2,5 km. Program modernizacji obejmuje ulice: Okulickiego, Plac Farny, Robotniczą, Naruszewicza, Grodzisko, Leszczyńskiego, Mickiewicza, Targową, Rejtana.

MPWiK w Rzeszowie odpowiada za ponad 1130 km sieci wodociągowej oraz około 900 km kanalizacji. W 2022 r. wyprodukowano prawie 13,5 mln m3 wody.i oczyszczono niemal 17,5 mln m3 ścieków.

Przeczytaj także: Rzeszów. MPWiK podsumowało 2022 r. Jak trudna sytuacja wpłynęła na plany?

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!