W dniach 10 – 12 stycznia w Toruniu odbędzie się VIII Konferencji CIPP – Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu. Jednym z prelegentów będzie dr hab. inż. Paweł Popielski, profesor Politechniki Warszawskiej, który omówi problem oddziaływania wód gruntowych i przecieków przez ściany kanałów podczas oceny stanu kolektorów i ich renowacji.
Fot. Adobe Stock
Dr hab. inż. Paweł Popielski, profesor Politechniki Warszawskiej, w swoim referacie omówi problemy związanie oddziaływaniem wód gruntowych i przecieków przez ściany kanału w trakcie oceny stanu technicznego kolektorów przed renowacją wykładziną CIPP. Przedstawi zagadnienia wynikające z oddziaływania wody gruntowej w trakcie renowacji, jak również w okresie eksploatacji po jej wykonaniu oraz zmiany w warunkach wodno-gruntowych, które mogą wystąpić wskutek renowacji nieszczelnych kanałów.
Specjalista w zakresie oceny stanu technicznego obiektów budowlanych
Dr hab. inż. Paweł Popielski jest profesorem Politechniki Warszawskiej, specjalistą z zakresu budownictwa hydrotechnicznego, inżynierii wodnej i środowiska. W latach 2014-2020 był kierownikiem Zakładu Budownictwa Wodnego i Hydrauliki, w latach 2016 – 2023 dyrektorem Centrum Analiz Geo i Hydrotechnicznych Instytutu Badań Stosowanych PW, a obecnie, od roku 2020, jest dziekanem Wydziału Instalacji Budowlanych Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska.
Dr hab. inż. Paweł Popielski, profesor Politechniki Warszawskiej, podczas CIPP 2022
Zajmuje się zastosowaniem zaawansowanych symulacji numerycznych w geotechnice, hydrotechnice i inżynierii środowiska, oceną stanu technicznego obiektów budowlanych, w tym z wykorzystaniem nowoczesnych metod pomiarowych, np. skaningu laserowego, termomonitoringu, pomiarów światłowodowych itp. Jest specjalistą w zakresie modelowania zagadnień filtracji wody w ośrodku gruntowym w obliczeniach i analizie bezpieczeństwa obiektów budowlanych, a także w zakresie analiz oddziaływań głębokich posadowień na obiekty sąsiednie i wodę gruntową w środowisku zurbanizowanym oraz ustalania wartości granicznych dla prowadzonego monitoringu. Współautor „wytycznych odbiorowych” wykładzin CIPP.
Wiedza – Biznes – Atrakcje
Technologia CIPP (ang. Cured in Place Pipe), to jedno z najpopularniejszych obecnie rozwiązań do odnowy rurociągów i metoda o olbrzymim potencjale rozwojowym, stale unowocześniana i dopracowywana. By branża renowacyjna w pełni mogła korzystać z jej możliwości, potrzebuje platformy wymiany doświadczeń pomiędzy wykonawcami, inwestorami oraz producentami. Taką rolę od kilku lat pełni Konferencja „Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu CIPP”.
Podczas tegorocznej Konferencji nie zabraknie wątków projektowych, technicznych, finansowych oraz prawnych związanych z technologią CIPP. Poruszone zostaną także zagadnienia dotyczące prac komplementarnych w CIPP, czyli przygotowawczych, towarzyszących i odbiorowych. Są niezbędne w realizacji renowacji CIPP, a jakość ich wykonania ma istotne znaczenie dla sukcesu zadania.
Organizatorzy zadbają o to, by uczestnicy zdobyli cenną wiedzę, mogli rozwijać branżowy biznes i skorzystać z atrakcji.
Przeczytaj także: Co musisz wiedzieć o renowacji przewodów wodociągowych rękawami CIPP
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.