Podczas 18. edycji Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii, która odbyła się w dniach od 8 do 10 września br. w Tomaszowicach koło Krakowa – a także w online – omówiono wiele interesujących projektów bezwykopowych. Wśród nich – instalację przewodów ciśnieniowych w Kościelnej Wsi niedaleko Kalisza, o której opowiedział Piotr Dmowski z firmy Aarsleff sp. z o.o.
Piotr Dmowski, Aarsleff sp. z o.o. Fot. Quality Studio dla inzynieria.com
Jak zaznaczył prelegent, kolektor był specyficzny. Wymagający odnowy odcinek miał 1165 m długości, a wykonany został z rur betonowych. Aby realizacja projektu była możliwa, konieczne było wykonanie bypassu o długości 1500 m.
W ramach głównych robót zdecydowano się na podwójną instalację rękawa (metoda CIPP, ang. Cured in Place Pipe). Mamy dopracowane technologie renowacji przewodów ciśnieniowych zarówno kanalizacyjnych, jak i wodociągowych. Rozwiązania projektujemy indywidualnie i staramy się sprostać wszystkim wymogom zamawiającego – powiedział Dmowski.
Jakie rozwiązanie zostało zastosowane tym razem? Zachęcamy do obejrzenia zapisu wystąpienia konferencyjnego (prosimy o kliknięcie w poniższe zdjęcie w celu uruchomienia filmu).
Przeczytaj także: Konferencja „INŻYNIERIA Bezwykopowa” 2020 [relacja]
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.