Ponad 30 lat temu w naszym kraju zaczęły upowszechniać się technologie bezwykopowe. Również 30 lat temu powstała firma Gamm-Bud, jedna z pierwszych, które propagowały metody no-dig na rodzimym rynku budowlanym.
"W technologii wdmuchiwarek do światłowodów, należymy do firm znanych na całym świecie" - Michał Andrzejewski, Gamm-Bud. Fot. Gamm-Bud
Zapytany, czy trudno było przekonać polskie środowisko inżynierów do stosowania rozwiązań bezwykopowych, Michał Andrzejewski, wieloletni prezes, a obecnie członek zarządu Gamm-budu odpowiedział: Łatwo nie było, ale na pewno ciekawie. Zjeździliśmy przy okazji pół świata sami ucząc się wszystkiego od zera. Proces przekazywania tej wiedzy w kraju nie był łatwy, ale na szczęście mogliśmy liczyć na wsparcie ze strony wyższych uczelni, a ewidentne korzyści ekonomiczne pomogły przekonać opornych. Choć i dziś nie brak osób nastawionych sceptycznie.
Wspólna ewolucja
W tym roku firma obchodzi swoje 30-lecie. Przez ponad ćwierć wieku rozwijała się równolegle do zmian zachodzących na polskim rynku technologii bezwykopowych. Polska zaczynała niemalże od zera, bez krajowych maszyn i materiałów, będąc zmuszoną do korzystania z usług zagranicznych wykonawców. Obecnie prawie w każdej dziedzinie technologii bezwykopowych mamy krajowych producentów zarówno sprzętu, jak i materiałów. A w niektórych, jak na przykład technologii utwardzania rękawów UV LED , czy wdmuchiwarek do światłowodów, należymy do firm znanych na całym świecie. Nasi wykonawcy też podbijają już rynki zagraniczne. Zdecydowanie można powiedzieć, że cały czas jesteśmy w absolutnej światowej czołówce, jeśli chodzi o zastosowanie nowatorskich rozwiązań – mówił twórca sukcesu firmy Gamm-Bud w wywiadzie udzielonym portalowi inżynieria.com.
O fascynującej historii przeobrażeń, jakie przeszła spółka, a także cały sektor budownictwa i renowacji bezwykopowych w Polsce, opowie Mateusz Saładziak. Wystąpienie odbędzie się 21 czerwca 2022 r. podczas pierwszego dnia jubileuszowej XX Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA.
Aby wziąć udział w tej ciekawej prelekcji jak i pozostałych wystąpieniach w ramach konferencji, należy zarejestrować się na stronie wydarzenia.
Nowoczesne technologie na tle historii rozwoju branży
Na uczestników tegorocznego święta sektora technologii bezwykopowych czeka wiele atrakcji oraz konkursów na stoiskach wystawców. Oprócz pokazów na żywo organizatorzy przewidzieli w programie warsztaty praktyczne, sesje techniczne, a także panele dyskusyjne. Dwa z nich dotyczyć będą konkretnych zagadnień z obszarów bezwykopowej budowy oraz bezwykopowej renowacji. Dwa pozostałe zaplanowano w formie przekrojowych dyskusji na temat jakości w całym procesie inwestycyjnym, począwszy od przygotowania przez projektowanie, realizację i odbiór projektu, jak również szans i zagrożeń dla branży wynikających ze zmieniającego się otoczenia ekonomicznego.
Konferencja będzie odbywać się w trybie hybrydowym: można w niej uczestniczyć osobiście w Tomaszowicach k. Krakowa, jak również wziąć udział online – poprzez platformę Akademia Inżynieria
Przeczytaj także: Technologie bezwykopowe to raj dla inżyniera
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.