Operatorem gazociągów w naszym kraju jest spółka GAZ-SYSTEM, która poza dbaniem o stan istniejących rurociągów, planuje i buduje także nowe. Realizacja gazociągów na obszarze całego kraju oznacza potrzebę przeprowadzenia ich pod różnego typu przeszkodami, jak rzeki, drogi, linie kolejowe czy lasy.

W przypadku konieczności wykonania bezwykopowych przekroczeń operator sięga po kilka metod, w tym po mikrotunelowanie. Technika ta została wykorzystana do budowy np. wyjściowego odcinka Baltic Pipe, a spółka najczęściej używa jej do pokonywania krótkich pojedynczych przeszkód.

O doświadczeniach, jakie nabyła korzystając z mikrotunelowania rurami stalowymi na przestrzeni lat, wkrótce opowie Roland Kośka. Przedstawiciel GAZ-SYSTEMU weźmie udział w tegorocznej konferencji „INŻYNIERIA Bezwykopowa”.

INŻYNIERIA Bezwykopowa 2023

XXI Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” odbędzie się w dniach 13–15 czerwca 2023 r. w podkrakowskich Tomaszowicach, a także online poprzez serwis akademia.inzynieria.com.

Konferencja rozpocznie się od warsztatów, a potem wykłady uznanych ekspertów odbędą się w ramach trzech sesji. Poza tym będzie można obejrzeć pokazy technologii na żywo, a jedna z planowanych atrakcji to spotkanie z cenionym dziennikarzem Marcinem Prokopem. Tradycyjnie kulminacyjnym momentem będzie rozdanie TYTANÓW, czyli branżowych nagród.

Program, prelegenci, atrakcje – wszystkie szczegóły dotyczące konferencji znajdziesz TUTAJ.

ZAREJESTRUJ SIĘ i weź udział w dorocznym święcie branży bezwykopowej o zasięgu międzynarodowym.

XXI INŻYNIERIA Bezwykopowa – weź udział

Przeczytaj także: Konferencja INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA 2023 już w czerwcu! Warto zarezerwować ten termin