Partnerzy portalu

Konferencja "Inżynieria Bezwykopowa". Weź udział w pokazach technologii na żywo

Opublikowano: 05-06-2023 Źródło: inzynieria.com

Uczestnicy tegorocznej, XXI Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” #IB2023 (13–15 czerwca 2023 r.), będą mieli niepowtarzalną okazję do obserwowania aż trzech pokazów na żywo. Stosowane przez siebie technologie zaprezentują firmy Blejkan S.A wraz z Primus Line oraz firma Geo-radar, dystrybutor w Polsce marek MALA i ABEM.


Pokazy technologii, które odbyły się podczas XX Konferencji Inżynieria Bezwykopowa w 2022 r. Fot. Quality Studio Pokazy technologii, które odbyły się podczas XX Konferencji Inżynieria Bezwykopowa w 2022 r. Fot. Quality Studio

Pokazy odbędą się drugiego dnia konferencji, 14 czerwca (środa), w godzinach 15.20 – 17.00. O godz. 15.20 rozpocznie się pierwsza część pokazu na żywo bezwykopowej renowacji rur ciśnieniowych za pomocą technologii Primus Line. Specjaliści z firmy Blejkan wyjaśnią metodę i proces, oraz zaprezentują jego poszczególne etapy: przygotowanie wykładziny do wciągania, wciąganie rękawa do rury DN 150 oraz napompowanie rękawa i przekształcenie go z kształtu U w kształt okrągły (w rurze głównej zostanie wycięte okno, przez które można obserwować proces napełniania).

Pokazy technologii prowadzone przez firmę Blejkan. Fo. Quality Studio Pokazy technologii prowadzone przez firmę Blejkan. Fo. Quality Studio

W drugiej części pokazu na żywo zostaną zaprezentowane: instalacja złącza mechanicznego Primus Line M3 DN 150 oraz instalacja złącza średnio- i wysokociśnieniowego Primus Line (wtrysk żywicy). W trakcie pokazu zostanie zainstalowana wykładzina o następującej specyfikacji: 

  • Primus Line ND 150 W (woda) PN 25
  • Maksymalne ciśnienie robocze 25 bar
  • Ciśnienie rozrywające 63 bar

Z kolei firma Geo-radar, dystrybutor w Polsce marek MALA i ABEM, pokaże możliwości aparatury geofizycznej WalkTEM2 – do bezinwazyjnych pomiarów met. TEM. Przedstawiciele firmy podczas pokazu przedstawią nowoczesną i szybką aparaturę do pomiarów metodą procesów przejściowych TEM (transient electromagnetic) lub TDEM (time-domain electromagnetic method), która polega na pomiarze indukcji pola elektromagnetycznego w głąb Ziemi. Urządzenie służy do wyszukiwania, mapowania i monitorowania zasobów wód gruntowych, złóż mineralnych i zmian środowiskowych i geologii.

Pomiry georadarem marki Mala. Fot. Guidelinegeo Pomiry georadarem marki Mala. Fot. Guidelinegeo

Na wybranym obszarze zostanie krok po kroku zaprezentowany sposób wykonywania pomiarów w terenie, a następnie zostaną pokazane na ekranie komputera wyniki i ich interpretacja, jakie uzyskuje się wykonując pomiary za pomocą WalTEM 2.

Uczestnictwo w pokazach jest okazją do zapoznania się na żywo z najnowocześniejszymi technologiami stosowanymi w branży bezwykopowej. Co istotne – zarówno pokazy technologii oraz wystawę branżową można obejrzeć ZA DARMO - wystarczy się ZAREJESTROWAĆ klikając w link.

Inżynieria Bezwykopowa - WIEDZA, BIZNES, ATRAKCJE

XXI Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „Inżynieria Bezwykopowa” odbędzie się w dniach 13–15 czerwca 2023 r. w podkrakowskich Tomaszowicach, a także online poprzez serwis akademia.inzynieria.com.

Konferencja rozpocznie się od warsztatów. Wykłady uznanych ekspertów odbędą się w ramach trzech sesji. Poza tym będzie można obejrzeć pokazy technologii na żywo, a jedna z planowanych atrakcji to spotkanie z cenionym dziennikarzem Marcinem Prokopem. Tradycyjnie kulminacyjnym momentem będzie rozdanie TYTANÓW, czyli branżowych nagród.

Program, prelegenci, atrakcje – wszystkie szczegóły dotyczące konferencji znajdziesz TUTAJ.

ZAREJESTRUJ SIĘ i weź udział w dorocznym święcie branży bezwykopowej o zasięgu międzynarodowym.

Przeczytaj także: Technologia CIPP do renowacji rurociągów wody pitnej. Nowe propozycje dla polskiego rynku

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!