Partnerzy portalu

Powłoki i wyprawy ochronne w kanałach, studniach i komorach kanalizacyjnych

Opublikowano: 08-05-2024 Źródło: inzynieria.com

W dniach 11 - 13 czerwca 2024 roku w Tomaszowicach pod Krakowem odbędzie się XXII edycja Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii "Inżynieria Bezwykopowa". W tym roku organizatorzy przygotowali sporo nowości.


Renowacja sieci wod-kan. Fot. Quality Studio Renowacja sieci wod-kan. Fot. Quality Studio

W tym roku organizatorzy zaprezentują uczestnikom nową, jeszcze bardziej atrakcyjną formułę Konferencji. Mocno postawią bowiem na najbardziej praktyczny aspekt poszerzania wiedzy, czyli pokazy technologii. W całości zostanie im poświęcony jeden dzień wydarzenia. Będzie to świetna okazja, by wszyscy zaangażowani w proces inwestycyjny mogli naocznie przekonać się, jakie narzędzia mają do dyspozycji przy realizacji swoich zadań. Nic bowiem nie umożliwi lepiej wszechstronnej oceny sprzętu i technologii niż zobaczenie ich „w akcji”. 

Prelekcji i dyskusji nie zabraknie

Pierwszy dzień konferencji przeznaczono na pokazy technologii, drugi zostanie poświęcony wiedzy teoretycznej. Prelekcje wygłoszą uznani eksperci i branżowy badacze, będzie też czas na zadawanie pytań i dyskusje.

Jednym z prelegentów będzie Tomasz Szczepańskie z Centrum Badań i Certyfikacji, który opowie o powłokach i wyprawach ochronnych w kanałach, studniach i komorach kanalizacyjnych oraz omówi dostępne technologie z uwzględnieniem ich zalet i ograniczeń. 

Tomasz Szczepański podczas swojego wystąpienia na Konferencji CIPP. Fot. Quality Studio Tomasz Szczepański podczas swojego wystąpienia na Konferencji CIPP. Fot. Quality Studio

Tomasz Szczepański jest współzałożycielem Laboratorium Materiałów Budowlanych w Centrum Badań i Certyfikacji Sp. z o.o., gdzie odpowiada za proces akredytacji i opracowywanie ekspertyz. Aktualnie prowadzi również Biuro Inżynierskie TS Tomasz Szczepański, które opracowuje dokumentację techniczne na temat diagnostyki i oceny stanu technicznego konstrukcji żelbetowych oraz projektów renowacji obiektów gospodarki wod-kan oraz hydrotechnicznych.

W swoim wystąpieniu zwróci uwagę, że w obiektach kanalizacyjnych mogą panować skrajnie różne warunki, zarówno od strony występujących zagrożeń korozyjnych, jak i aktualnego stanu samej konstrukcji lub możliwości realizacji napraw w danej lokalizacji. Często trudno jest pogodzić wszystkie wymagania na tym samym poziomie, będąc pod presją i czasu i kosztów. 


Rozwiązania technologiczne, z pozoru poprawne, mogą trafić na barierę braku technicznych możliwości wykonania w danym obiekcie lub zbyt szybko ulegać destrukcji. Dlatego znajomość szerokiej gamy potencjalnych rozwiązań materiałowych związanych z ochroną tych obiektów przed korozją, a w tym zarówno ich mocnych stron, jak i istniejących ograniczeń, jest kluczem do właściwego dobrania rozwiązania materiałowego i jego poprawnej aplikacji – mówi ekspert. 

W referacie omówi szanse na uzyskanie oczekiwanej przez zamawiającego i wykonawcę skuteczności oraz trwałości wykonanych prac. Przedstawi także praktyczne przykłady z realizacji i zestawień porównawczych podstawowych cech dla poszczególnych typów materiałów.

Jakość, renoma i rozpoznawalność od ponad 20 lat - warto tu być!

Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii Inżynieria Bezwykopowa to największe w kraju i w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie branżowe osób zainteresowanych technologiami bezwykopowymi. W ciągu kilkunastu lat zgromadziła łącznie tysiące osób, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Podczas dorocznego święta branży bezwykopowej nigdy nie brakuje praktycznych warsztatów, interesujących prelekcji uznanych ekspertów, debat i dyskusji dotyczących najważniejszych tematów, ale również okazji do zabawy, odprężenia i nawiązania biznesowych kontaktów.

Ruszyła już rejestracja na Konferencję. Dostępne są rabaty za zgłoszenie większej liczby uczestników - zaczynają się już od 2 osób.

XXII Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii Inżynieria Bezwykopowa odbędzie się w dniach 11–13 czerwca 2024 r. w podkrakowskich Tomaszowicach, a także online poprzez serwis akademia.inzynieria.com.

Zarejestruj się już dziś!

Przeczytaj także: Konferencja Inżynieria Bezwykopowa 2024: dzień POKAZÓW + dzień TEORII

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!