Organizatorem 28. Oldenburger Rohrleitungsforum był Institut für Rohrleitungsbau – wydział miejscowej politechniki, zasłużony m.in. w zakresie rozwoju technologii bezwykopowych.

Targi w Oldenburgu, które wykształciły się z serii wykładów w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, są obecnie jednym z najważniejszych wydarzeń dotyczących branży instalacyjnej, organizowanych w pierwszej połowie roku. Są one poświęcone zagadnieniom dotyczącym projektowania, budowy i eksploatacji rurociągów.

Główną tematyką ostatniej edycji tej prestiżowej imprezy były sieci hybrydowe, ale w dyskusjach pojawił się także wątek klasycznych rurociągów. Zagadnienie sieci hybrydowych zostało także naświetlone w kontekście polityki energetycznej i odnawialnych źródeł energii. Zastosowanie takich sieci wiąże się bowiem z osiągnięciem celu redukcji emisji CO2, co jest istotne w związku z unijnym pakietem klimatycznym.

Kilka tysięcy osób zainteresowanych branżą, nowościami sprzętowymi i nowatorskimi rozwiązaniami technologicznymi odwiedziło w tym roku targi w Oldenburgu. Wiele z nich wzięło udział w obradach odbywającej się równolegle konferencji i wysłuchało kilkudziesięciu referatów technicznych. Organizatorzy poświęcili m.in. czas na zaprezentowanie interesujących projektów rurociągowych, zrealizowanych na rynku niemieckim w ciągu ostatniego roku.

Odwiedzający targi mieli możliwość zapoznania się z produktami i technologiami prezentowanymi przez ponad 300 wystawców, wśród których znalazły się specjalistyczne firmy dostawcze i wykonawcze, biura inżynierskie i organizacje techniczne, a także przedstawiciele prasy branżowej.

Pierwszego dnia targów odbyło się spotkanie Drilling Contractors Association – organizacji zrzeszającej firmy wiertnicze serwisowe i doradcze działające w obszarze HDD. DCA liczy obecnie około stu członków ze wszystkich kontynentów, a wśród nich można znaleźć też polskie firmy.

Zobacz fotorelację z 28. Oldenburger Rohrleitungsforum