Kosztująca ponad pół miliona złotych Tesla model X – P100D, czyli elektryczny sedan z niesamowitym przyspieszeniem (3,1 s do setki), będzie atrakcją XVI Konferencji „INŻYNIERIA Bezwykopowa”. Sponsorem pokazu supernowoczesnego samochodu została firma Herrenknecht AG. – Nie wszystkie napędy elektryczne sprawdzają się tak, jak Tesla – mówi Dymitr Petrow-Ganew, dyrektor handlowy Herrenknecht AG na rynki Europy Wschodniej i Centralnej.
Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy „INŻYNIERIA Bezwykopowa” to największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej. Zorganizowana zostanie w dniach 20–22 czerwca br. w Tomaszowicach k. Krakowa, a Tesla P100D będzie jedną z atrakcji dla uczestników.
Posiadająca napęd na cztery koła Tesla X ma 100-kilowatogodzinową baterię, a na jednym ładowaniu może przejechać 542 km. Prędkość maksymalna pojazdu to 250 km/godz. Auto wyposażone jest w niewielkie silniki elektryczne prądu przemiennego, trójfazowe z miedzianym uzwojeniem wirnika, po jednym na każdą z osi. Osiągają one nawet kilkanaście tysięcy obrotów na minutę przy maksymalnej mocy 772 KM. Silniki te mają przy tym doskonałą sprawność, bo zamieniają ponad 90% dostarczonej energii na ruch. Integralną częścią deski rozdzielczej jest dotykowy multimedialny tablet z wgranymi mapami, nawigacją czy informacją o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, służący także do sterowania systemami zamontowanymi w pojeździe.
Ten model Tesli produkowany jest w wersjach z pięcioma, sześcioma lub siedmioma miejscami. Istnieje możliwość wyposażenia samochodu w autopilota.
Herrenknecht AG jest dostawcą innowacyjnych rozwiązań do układania rurociągów podziemnych, m.in. Direct Pipe, mikrotunelingu, wiertnic HDD i urządzeń do drążenia głębokich szybów pionowych. Dostarcza również głowice do drążenia tuneli TBM (ang. Tunnel Boring Machine) we wszystkich warunkach hydrogeologicznych o średnicach do 19 m, m.in. do drążenia w skałach. Urządzenia firmy są stosowane na całym świecie do budowy wodociągów i kanalizacji, rurociągów gazowych i naftowych, a także sieci elektrycznych oraz teleinformatycznych.
Więcej o tegorocznej konferencji „INŻYNIERIA Bezwykopowa” przeczytasz TUTAJ.
Przeczytaj relację z ubiegłorocznej konferencji „INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA”: Czym żyje branża bezwykopowa?
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.