Żerdzie wiertnicze: nowe czy używane? Nie jest łatwo odpowiedzieć na to pytanie, zwłaszcza, że wraz z obserwowanym od jakiegoś czasu wzrostem liczby zamówień na ten asortyment u producentów, wydłużył się też czas oczekiwania na dostawy. Czy warto czekać aż kilkanaście tygodni na nowy sprzęt?
Jak wybrać żerdzie wiertnicze? Fot. Vladimir Endovitskiy/Shutterstock
Częstotliwość wymiany żerdzi uzależniona jest nie tylko od bieżącego stanu ich zużycia, czy też nagłych uszkodzeń, ale również od zaleceń producenta. Rozbieżność ich sugestii może być duża – od 3000 do nawet 5000 motogodzin. Trzeba oczywiście dodać,
że wymiana jest też uzależniona od wielu czynników związanych z użytkowaniem, na które duży wpływ ma geologia gruntu, w którym wykonywane jest wiercenie.
W artykule „Okiem eksperta: Żerdzie wiertnicze. Nowe czy używane?”, który opublikowaliśmy w najnowszym numerze (3/2018 [71]) kwartalnika „Inżynieria Bezwykopowa”, mgr inż. Paweł Derwich z DTA-TECHNIK sp. z o.o. podzielił się swoim doświadczeniem i radą w kwestii zakupu tego elementu wyposażenia. Jeśli jeszcze naszego periodyku nie otrzymujesz, możesz zaprenumerować go TUTAJ.
Przeczytaj także: Inżynieria może czerpać z wzorów natury
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.