Trwa budowa gazociągu Polska–Litwa. Fragment w naszym kraju będzie mieć 343 km długości, a jego budowę podzielona na dwa odcinki: północny oraz południowy.
Fot. Gaz-System
W przypadku odcinka północnego, w okolicach miejscowości Bród Nowy i Bród Stary w gminie Suwałki obecnie toczą się prace związane z przewiertem Direct Pipe pod rzeką Czarną Hańczą. W komunikacie czytamy, że ta jedna z najnowocześniejszych metod bezwykopowego układania gazociągów pozwala na zachowanie bez zmian terenów cennych przyrodniczo na trasie inwestycji.
Gaz-System poinformował także, że to pierwszy w Polsce przewiert Direct Pipe o średnicy DN700. W komunikacie podano również, że zostanie wykonany na głębokości co najmniej 7,7 m pod dnem rzeki, a jego całkowita długość wyniesie ponad 276 m.
W taki sposób zbudowany fragment gazociągu będzie zabezpieczony izolacją z laminatu szklano-żywicznego.
Budowa gazociągu Polska–Litwa
Poza przewiertem, aktualnie na budowie północnego odcinka rozpoczynają się próby ciśnieniowe na części liniowej i zespołach zaporowo-upustowych. Poza tym kończą się prace spawalnicze oraz układanie gazociągu w wykopie między Kukowem (także gmina Suwałki) a granicą z Litwą.
Źródło: Gaz-System
Gazociąg Polska–Litwa powstanie na terenie trzech województw: podlaskiego, mazowieckiego oraz warmińsko-mazurskiego. Północny odcinek zaplanowano od zespołu zaporowo-upustowego (ZZU) Rudka-Skroda do granicy z Litwą. Południowy od tłoczni w Hołowczycach do ZZU Rudka-Skroda. Północny fragment będzie mieć 185 km długości, a południowy – 158 km.
Przeczytaj także: Pola drąży już mikrotunel dla Baltic Pipe
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.