Partnerzy portalu

Przewiert HDD na budowie wodociągu w gminie Trzebinia

Opublikowano: 01-09-2022 Źródło: Wodociągi Chrzanowskie

Wodociągi Chrzanowskie realizują kolejną bezwykopową inwestycję w Myślachowicach w gminie Trzebinia (woj. małopolskie). Tym razem to odcinek sieci wodociągowej w pasie drogowym ul. Ostra Góra.


Przewiert HDD w gminie Trzebinia. Fot. Wodociągi Chrzanowskie Przewiert HDD w gminie Trzebinia. Fot. Wodociągi Chrzanowskie

W ramach przebudowy sieci wodociągowej na odcinku o długości 166 m instalowany jest wodociąg polietylenowy PE DN200 w ul. Ostra Góra. Prace metodą horyzontalnego przewiertu sterowanego (HDD) realizuje Przedsiębiorstwo Usługowe Eltrench. Mają się ona zakończyć 3 października 2022 r.

t. Wodociągi Chrzanowskie t. Wodociągi Chrzanowskie

To kolejna bezwykopowa inwestycja w Myślachowicach. Wcześniej rozpoczęto budowę i przebudowę wodociągu w ciągu ul. Waryńskiego. W ramach tego przedsięwzięcia powstaje rurociąg o długości 254 m o średnicy 225 mm. Dodatkowo wykonywane są przyłącza wodociągowe (40 mm) o sumarycznej długości 216 m, dwie zasuwy sieciowe (200 mm), hydrant naziemny, 17 zestawów przyłączeniowych oraz regulator ciśnienia w studni betonowej (1200 mm).

t. Wodociągi Chrzanowskie t. Wodociągi Chrzanowskie

Przebudowa obejmuje 130 m wodociągu (średnica 225 mm), 93 m przyłączy (40 mm), zasuwę sieciową (200 mm), hydrant podziemny i 10 zestawów przyłączeniowych do rur miękkich. Wykonawcą tych robót jest firma INO-KOP, która ma je zrealizować do końca września 2022 r.

Wodociągi Chrzanowskie mają ponad 1182 km sieci wodociągowej i prawie 555 km kanalizacyjnej. Obsługują gminy Chrzanów, Libiąż i Trzebinia. To 100 tys. mieszkańców w 21,3 tys. gospodarstw domowych i 4,5 mln m3 dostarczanej wody pitnej pobieranej z sześciu ujęć.

Przeczytaj także: Stany Zjednoczone: przekroczenie rzeki w stanie Ohio

    Foto, video, animacje 3D, VR

    Twój partner w multimediach.

    Sprawdź naszą ofertę!