Partnerzy portalu

Wielkopolska – bezwykopowa przebudowa wodociągów w Chodzieży

Opublikowano: 22-06-2023 Źródło: MPWiK Chodzież

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja (MWiK) w Chodzieży (woj. wielkopolskie) zakończyły I etap przebudowy sieci wodociągowej wraz z przyłączami. Prace przeprowadzono w dwóch ulicach. Trwają roboty w ramach etapu drugiego. Większość jest realizowana bezwykopowo.


Wymiana sieci wodociągowej. Fot. MWiK w Chodzieży Wymiana sieci wodociągowej. Fot. MWiK w Chodzieży

Roboty w ulicach Asnyka i Pogodnej realizowali pracownicy działu eksploatacyjno-technicznego MWiK. Wymieniono 262 m wodociągu z azbestocementu na sieć z polietylenu (PE), a także również 19 stalowych przyłączy wodociągowych na przyłącza wykonane z PE (łącznie 226 m).

Fot. MWiK w Chodzieży Fot. MWiK w Chodzieży

W ramach drugiego etapu prace realizowane są w ul. Kusocińskiego. Trwa wymiana 383 m sieci wodociągowej oraz przyłączy wodociągowych. Zamontowano dwa hydranty podziemne.

Większość robót jest realizowana bezwykopowo, metodami przewiertu HDD i przecisku. Jak informuje spółka, takie rozwiązanie przyspiesza prace, ogranicza uciążliwości dla mieszkańców i optymalizuje koszty inwestycyjne.

Po wymianie infrastruktury wodociągowej dojdzie do przebudowy tych trzech ulic w ramach inwestycji  samorządu Chodzieży.

Przeczytaj także: Elektrownia gazowa w Grudziądzu – ruszyła budowa rurociągów wodnych

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia