Już w przyszłym tygodniu – 29 lutego w Krakowie – rozpocznie się Konferencja Bezwykopowa Budowa. Wydarzenie kierowane jest przede wszystkim do fachowców specjalizujących się w poszczególnych technikach takich jak: przeciski, przewierty sterowane, HDD, mikrotunelowanie i direct pipe. Eksperci ze świata nauki i biznesu będą dzielić się wiedzą zarówno na poziomie elementarnym, jak i zaawansowanym.
Rodeo HDD z udziałem dwóch drużyn: Biuro Handlowe RUDA/JAMAT Przewierty oraz ŻALA Technologie Bezwykopowe / Konferencja „INŻYNIERIA Bezwykopowa” 2018 / fot. Quality Studio
Pierwsza edycja dwudniowego eventu będzie okazją, by skupić się na doborze technologii, poznać ciekawe projekty, najnowszy sprzęt i produkty, a także porozmawiać o systemach płuczkowych, recyklingu i oczyszczania oraz sterowania infrastrukturą podziemną. Konferencja wypełnia lukę w kalendarzu wydarzeń inżynieryjnych, w którym do tej pory brakowało platformy wymiany wiedzy i doświadczeń dedykowanej specjalistycznemu sektorowi inżynierii bezwykopowej wykorzystywanej w budownictwie.
Organizatorzy, chcąc jak najlepiej spełnić oczekiwania gości konferencji, zaprosili do stworzenia programu wydarzenia wszystkich zainteresowanych. W ten sposób przygotowano zakres tematyczny, który w najpełniejszy sposób odpowiada bieżącym zainteresowaniom i potrzebom branży.
Geoenergetyka a technologie bezwykopowe
Energetyka geotermalna obejmuje m. in. pozyskiwanie i magazynowanie ciepła w górotworze. W miastach obserwuje się podwyższone temperatury, nie tylko powietrza atmosferycznego, ale też w gruncie. Wynika to głównie z miejskiej infrastruktury jak ciepłociągi, kanalizacja, metro, asfaltowane powierzchnie.
Dzięki zastosowaniu technologii bezwykopowej HDD możliwe jest pozyskiwanie ciepła dzięki ułożeniu w otworach wymienników ciepła typu U-rurki lub układów centrycznych. Taki sposób odzyskiwania ciepła będzie tematem referatu dr hab. inż. Tomasza Śliwy, profesora Akademii Górniczo-Hutniczej.
dr hab. inż. Tomasz Śliwa. Fot. za Kategra Wietrnictwa i Geoinzynierii AGH
Wybitny prelegent jest między innymi twórcą i kierownikiem Laboratorium Geoenergetyki w Katedrze Wiertnictwa i Geoinżynierii na Wydziale Wiertnictwa, Nafty i Gazu. Z jego inicjatywy powstały instalacje geotermalne na terenie AGH w Krakowie i w Młoszowej - razem 48 otworów wiertniczych służących do badań naukowych oraz ogrzewania i klimatyzacji obiektów uczelni.
W swoim referacie opisze wykonanie pierwszego horyzontalnego wymiennika otworowego na AGH w postaci pojedynczej U-rurki DN40. Przedstawi wyniki badań porównawczych wymienników pionowych i horyzontalnych oraz opisze możliwości aplikacyjne dla instalacji geotermalnych/gruntowych pomp ciepła.
Sprawdzona formuła WIEDZA – BIZNES – ATRAKCJE
Organizatorzy Konferencji Bezwykopowa Budowa zadbają o to, by uczestnicy zdobyli cenną wiedzę, mogli rozwijać branżowy biznes i skorzystać z atrakcji. Podczas wydarzenia przewidziano czas na relaks i integrację w branżowym gronie. Będzie można posłuchać koncertu dudziarza podczas wieczoru szkockiego z degustacją oraz skorzystać z usług profesjonalnych grafików Quality Studio, którzy za pomocą aplikacji AI przekształcą zdjęcia chętnych w niezwykłą grafikę wzorowaną na ikonach popkultury.
W zacieśnieniu relacji biznesowych lub nawiązaniu nowych kontaktów pomoże także dedykowana aplikacja mobilna ułatwiająca networking podczas konferencji.
Dostępne są rabaty za rejestrację większej liczby uczestników - zaczynają się już od 2 osób! Rejestracji można dokonać TUTAJ
Przeczytaj także: Płuczka wiertnicza jako odpad – co na to prawo
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.