Kluczowym warunkiem rozwoju naszych miast jest właściwie działająca kanalizacja. Skuteczne odprowadzanie nieczystości eliminuje możliwość rozprzestrzeniania się chorób, minimalizuje wpływ ścieków na ekosystemy wodne, wreszcie umożliwia budowę osiedli, biurowców czy fabryk bez obawy o problemy sanitarne.
Fot. Quality Studio dla inzynieria.com
Jednym z miast, które prowadzi wielki projekt modernizacji i rozbudowy układu kanalizacji, jest Warszawa. Łączna długość kanałów w stolicy już dawno przekroczyła 4 tys. km. Ważne znaczenie w systemie ma kolektor Żerański, który został odnowiony w tym roku i już od kilku miesięcy pracuje bezwawaryjnie.
Renowację kolektora Bielańskiego zlecono firmie BLEJKAN S.A. Postawienie na doświadczonego wykonawcę było kluczowe, gdyż prace należało przeprowadzić przy użyciu aż pięciu metod renowacyjnych. Jakie to metody i na czym polegają? Dlaczego było ich aż tyle? Gdzie dokładnie wykonywano roboty? Jak zmienił się stan kolektora w wyniku renowacji? Tego wszystkiego dowiesz się, oglądając poniższy film i słuchając osób bezpośrednio zaangażowanych w renowację:
Przeczytaj także: Stare kanały jak nowe. Warto zobaczyć, jak to się robi…
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.