Spółka potwierdziła w komunikacie, że najkorzystniejszą ofertę na realizację tej inwestycji złożyło konsorcjum w składzie: P.R.I. Pol-Aqua SA (lider Konsorcjum), Sando Budownictwo Polska Sp. z o.o., Construcciones Sanchez Dominguez - Sando S.A. i Kromiss-Bis Sp. z o.o.
"Cena zaproponowana przez konsorcjum to 977,6 mln zł. Szacowany zakres przypadający na P.R.I. Pol-Aqua SA wynosi 55% całego zakresu robót" - głosi komunikat.

Pol-Aqua odpowiada w szczególności za realizację układu drogowego węzła komunikacyjnego ul. Pułkowej oraz realizację układu drogowego węzła komunikacyjnego ul. Modlińskiej - w zakresie obiektów inżynierskich (wiadukty, estakady i in.) oraz robót drogowych, łącznie z ukształtowaniem nasypów, nawierzchni oraz infrastruktury naziemnej i podziemnej, podano dalej.

W przetargu wystartowało w nim osiem konsorcjów. Najtańszą ofertę przedstawiło polsko-hiszpańskie Pol-Aqua, Sando z Madrytu, Sando Budownictwo Polska i Kromiss-Bis (977 mln zł). Wartość kilku ofert nieznacznie przekracza miliard złotych: austriackiego Strabagu - o 13 mln zł, niemieckiego Bilfinger-Berger - o 33 mln zł, portugalskiej Moty Engil - o 45 mln zł, Mostostalu Warszawa (należącego do Hiszpanów) - o 67 mln zł i greckiego J&P Avax - o 68 mln zł. Najwięcej za most Północny chcieliby dostać Włosi z firmy Astaldi - 1 mld 486 mln zł. Kosztorys Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych opiewa na 1 mld 160 mln zł.
Oczekuje się, że Most Północny będzie gotowy w 2012 roku.