Prace, które rozpoczną się na początku przyszłego miesiąca, zostały już uwzględnione w obowiązującym od 9 marca br. rozkładzie jazdy. Roboty mają być prowadzone na torach dalekobieżnych.

„Remont pierwszego z dwóch torów, prowadzącego z Warszawy Wschodniej do Warszawy Centralnej rozpocznie się 9 marca i potrwa do 26 kwietnia br. Po zakończeniu tego etapu, wykonawca przejdzie na drugi tor - z Warszawy Centralnej do Warszawy Wschodniej” – podano w komunikacie. Całość prac ma zakończyć się 14 czerwca br.

Most średnicowy w Warszawie
Przeprawa kolejowa liczy 470 m długości. Prace będą realizowane 16 m nad poziomem wody. Remont będzie dotyczył torów o łącznej długości około 1150 m. W ramach inwestycji wymienione zostaną wszystkie elementy torów – na jednym znajduje się 748 mostownic (podkładów). Ponadto wykonawca zamontuje nowe elementy konstrukcji mostu odbojnic i blach przeciwpożarowych.

Na czas remontu Konieczne będzie wprowadzenie zmian w organizacji ruchu pociągów.

Więcej

Po zakończeniu prac komunikacja w rejonie warszawskiego węzła kolejowego będzie sprawniejsza – pociągi będą mogły kursować częściej i to z większą prędkością, która wzrośnie z 40 km/godz. do 60 km/godz.