Nowy odcinek drogi powstanie pomiędzy ul. Jaworzyńską a al. Rzeczypospolitej. Koszt tej inwestycji to ponad 59,8 mln zł. Budowa ma się zakończyć do 30 października 2017 r.

Jak podaje w komunikacie magistrat w Legnicy, budowa ZDP będzie pierwszą legnicką inwestycją, którą kredytować będzie firma ją realizująca. Bankowa wierzytelność zostanie przeniesiona na miasto dopiero po zakończeniu prac. Spłacać je będzie maksymalnie przez sześć lat.

Most nad Kaczawą

Inwestycja obejmująca budowę zbiorczej drogi południowej na odcinku od ul. Jaworzyńskiej do al. Rzeczypospolitej zostanie zrealizowana w ramach zadania pn. „Budowa zbiorczej drogi południowej w Legnicy – etap II od ul. Wojska Polskiego do al. Rzeczypospolitej z budową mostu na rzece Kaczawie”.

119-metrowy most nad Kaczawą będzie najdłuższym mostem w mieście. Ponadto w ramach rozbudowy trasy przewiduje się budowę m.in. czterech innych obiektów mostowych nad Młynówką, podziemnego przejścia dla pieszych, łączącego letni park wodny przy ul. Stromej z parkiem Miejskim, dwóch rond (po obu stronach Kaczawy). Przebudowany zostanie też okoliczny układ drogowy i szereg podziemnych instalacji.

Budowa Zbiorczej Drogi Południowej z mostem nad Kaczawą - film/wizualizacja