18,6 mln zł to kwota, jaką za remont mostu Cłowego w Szczecinie zaproponowało konsorcjum firm Vistal Gdynia Vistal Infrastructure.

Zwycięska oferta została wybrana w przetargu organizowanym przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. Obiekt znajduje się w ciągu ul. Gdańskiej i ul. Eskadrowej.
Dlaczego trzeba wyremontować most Cłowy?
Most Cłowy znajduje się nad rzeką Regalicą. Do użytku oddano go w roku 1960. Powstał w miejscu zniszczonego podczas wojny mostu stalowego. Istniejący obiekt ma konstrukcję kablobetonową, trójprzęsłową o schemacie belki ciągłej przegubowej. Jego długość to prawie 205 m, a szerokość około 19 m.
W maju doszło do awarii, w wyniku której uszkodzone zostały stalowe cięgna sprężające umieszczone w opasce żelbetowej, wykonanej pomiędzy belkami. „Zniszczeniu uległa część cięgien w przęśle od strony centrum, pasmo po stronie południowej. Dodatkowo stwierdzono zarysowania poprzecznicy i pęknięcie opaski żelbetowej. Most został zamknięty dla ruchu kołowego i pieszego” – wyjaśnia ZDiTM w Szczecinie.
Na czym będzie polegać remont?
Remont ma polegać na wymianie przęseł i renowacji podpór. Przęsła kablobetonowe zostaną rozebrane, a przyczółki będą wyremontowane. Wykonawca jest odpowiedzialny za wykonanie i montaż przęseł o konstrukcji zespolonej.
Vistal Gdynia to producent konstrukcji stalowych. Działa na zlecenie klientów krajowych i zagranicznych, szczególnie z rynku skandynawskiego.

Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.