W programie Mosty dla regionów wskazano już 21 priorytetowych mostów (ich budowa zależy od decyzji samorządów). Zainteresowane samorządy mogą składać wnioski zarówno o dofinansowanie realizacji mostów wskazanych na liście projektów rekomendowanych, jak również innych nowych przepraw. I jedne, i drugie muszą wziąć udział w naborze – mówi, cytowany w komunikacie, Adam Hamryszczak, wiceminister inwestycji i rozwoju.
Zainteresowane samorządy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 80% kosztów inwestycji. Muszą jednak pamiętać, że dokumentacja projektowa, która powstanie dzięki dofinansowaniu, musi być gotowa do 31 grudnia 2022 r. Do tego budowa mostu musi rozpocząć się najpóźniej trzy lata po wydaniu pozwolenia na budowę lub zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.
Wszystkie niezbędne dokumenty można znaleźć na stronie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.
25 lipca br. premier Mateusz Morawiecki podpisał program Mosty dla regionów. Gdzie mogą powstawać mosty? W ciągach dróg zarządzanych przez samorządy, czyli na drogach gminnych, powiatowych czy wojewódzkich. Program Mosty plus potrwa do 2025 r. Na jego realizację rząd przeznaczył około 2,3 mld zł.
Dodajmy, że kilka dni temu podpisano umowę na opracowanie projektu koncepcyjnego i uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy mostu nad Sanem w Jarosławiu (woj. podkarpackie). To właśnie ten most powstanie jako pierwszy w ramach programu Mosty plus.
Przeczytaj także: Mosty plus – powstanie koncepcja dla mostu w Jarosławiu
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.