Uroczystość, która odbędzie się w w Małej Auli w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, rozpocznie się od powitania dr. hab. inż. Piotra Olszewskiego, prof. PW, dyrektora Instytutu Dróg i Mostów oraz prof. dr hab. inż. Andrzeja Garbacza, dziekana Wydziału Inżynierii Lądowej PW. Jako pierwszy wystąpienie wygłosi Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, po nim głos zabierze prof. dr hab. inż. Wojciech Radomski.

W dalszej kolejności swoje wystąpienia na temat obszarów tematycznych działalności Instytutu zaprezentują: prof. dr hab. inż. Anna Siemińska-Lewandowska, dr inż. Andrzej Brzeziński, prof. uczelni dr hab. inż. Artur Zbiciak, prof. dr hab. inż. Henryk Zobel, prof. dr hab. inż. Piotr Radziszewski.

Organizatorzy spotkania przewidzieli też w planie uroczystości zwiedzanie wystawy osiągnięć i kierunków badań Instytutu Dróg i Mostów.

Na jubileusz zaproszeni zostali przedstawiciele władz centralnych i samorządowych oraz instytucji naukowych i firm związanych z działalnością Instytutu.

Uroczystość odbędzie się przy alei Armii Ludowej 16.

Główne kierunki działalności naukowo-badawczej Instytutu Dróg i Mostów na Wydziale Inżynierii Lądowej PW to m.in. planowanie systemów transportu i układów komunikacyjnych; projektowanie dróg szynowych, węzłów komunikacyjnych, autostrad, dróg samochodowych, metra, lotnisk, mostów i wiaduktów; badanie konstrukcji mostowych i trwałości budowli mostowych; analiza drgań konstrukcji poddanych działaniu ruchomych obciążeń; symulacje komputerowe wpływów komunikacyjnych na budynki.

Wydział Inżynierii Lądowej powstał w 1915 r. jako jeden z czterech wydziałów Politechniki Warszawskiej, ale jego tradycje sięgają 1826 r. Na WIL studiuje około 1800 studentów i zatrudnionych jest 150 pracowników na etatach naukowo-dydaktycznych i dydaktycznych oraz 70 pracowników techniczno-administracyjnych.

Przeczytaj także: Najstarsze mosty w Polsce. Gdzie się znajdują?